مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان، گفت:

رفع دغدغه و مشکلات جامعه کارگری لرستان در این روزهای سخت اقتصادی در اولویت قرار دارد

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه رفع دغدغه و مشکلات جامعه کارگری در این روزهای سخت اقتصادی در اولویت کارکنان این اداره کل قرار دارد اظهار داشت: با توجه به لزوم ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار برای رسیدگی به شکایتهای کارگری و دیگر مسائل و مشکلات کارگران اقدام به ایجاد مرکز مشاوره و خدمات روابط کار جهت ثبت دادخواست در محل اداره کار خرم آباد کردیم.

به گزارش گفتار ما ۲۴، علی جهانی در مراسم شروع بکار نخستین مرکز مشاوره و خدمات روابط کار با بیان اینکه رفع دغدغه و مشکلات جامعه کارگری در این روزهای سخت اقتصادی در اولویت کارکنان این اداره کل قرار دارد اظهار داشت: با توجه به لزوم ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار برای رسیدگی به شکایتهای کارگری و دیگر مسائل و مشکلات کارگران اقدام به ایجاد مرکز مشاوره و خدمات روابط کار جهت ثبت دادخواست در محل اداره کار خرم آباد کردیم.

وی با بیان اینکه کارگران پس از اختلاف با کارفرما و اخراج برای ثبت دادخواست باید متحمل هزینه شوند، افزود: با ایجاد این مرکز خدمات روابط کار، کارگران هم از مسئله رفت و آمدهای مکرر ارباب رجوع جلوگیری می شود و ثبت دادخواست های آنان و تمام خدمات بصورت رایگان صورت می گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: این مرکز با حضور کارشناسان اداره کار در حوزه‌های مختلف روابط کار، به‌خصوص حوزه جبران خدمت، مراجع حل اختلاف و بیمه بیکاری، بازرسی کار، شکایات کارگری، طبقه بندی مشاغل و مشاغل سخت وزیان آور علاوه بر پاسخگویی به سوالات جامعه کار وتولید ؛ در کنار مردم” تجربیات و اندوخته های ” خود را در اختیارشان می گذارند.

وی با بیان اینکه اولویت کار مراجع رسیدگی به دادخواست های کارگر و کارفرما، حل و فصل اختلافات آنان بصورت سازشی است ، بیان داشت: با آغاز به کار مرکز مشاوره و خدمات روابط کار بیشتر مشکلات این قشر زحمتکش مرتفع شده و زمینه کاهش سردرگمی ها و دغدغه های مرتبط را فراهم می کند.

جهانی خاطر نشان کرد: کارگران و کارفرمایان در لرستان می توانند با مراجعه به این مرکز که اولین دفتر آن در ورودی اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی خرم آباد افتتاح شده، مشاوره ها و دادخواست های خود را بصورت رایگان توسط کارشناسان این اداره کل به ثبت برسانند.