رفع محرومیت از اهداف نظام مقدس انقلاب اسلامی است/ آیت‌الله سید احمد میرعمادی
رفع محرومیت از اهداف نظام مقدس انقلاب اسلامی است/ آیت‌الله سید احمد میرعمادی

به گزارش گفتار ما، نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی‌از اهداف  مقدس انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان است. آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان که در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: کمیته امداد یکی ‌از پدیده‌های مبارک و […]

نماینده ولی فقیه در لرستان

نماینده ولی فقیه در لرستان

به گزارش گفتار ما، نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی‌از اهداف  مقدس انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان است. آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان که در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: کمیته امداد یکی ‌از پدیده‌های مبارک و ارزشمند است که با دوراندیشی حضرت امام راحل تاسیس شده است.

آیت الله میرعمادی گفت: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) باعث زینت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است و این نهاد به مردم خدمت  خالصانه و بی‌منت ارائه می‌دهد.

امام جمعه خرم آباد افزود: یکی‌از اهداف انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان است.

آیت الله میرعمادی خاطر نشان کرد: سیره معصومین و ائمه ‌اطهار (ع) در جهت کمک به نیازمندان بوده است و آیات قرآن مشوق نیکوکاران است.

امام جمعه خرم آباد بیان داشت: کمیته امداد علاوه بر بحث رسیدگی به فقرا بایستی در بحث خودکفایی و نظام فرهنگی آن در مسایل مختلفی که می تواند بر ای یک زندگی مناسب که برای محرومین نیاز بوده است  کمیته امداد انجام داده است.

وی گفت: انصافا کمیته امداد در طول این مدت خدمت خاصانه و بی منت توانسته است ارائه بدهد.و هیچ گاه هم به دنبال منت نبوده است و فقط خواسته است که دل خانواده های محروم را خوشحال کند.

آیت الله میرعمادی عنوان داشت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان است؛ لذا کمیته امداد امام در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی قدم های خوبی برداشته است.

 امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: امدادگران کمیته امداد بدانند هر قدمی که برای که برای محرومان بر می دارند خداوند برای هر قدم آنها یک حسنه و یک سئه پاک می نویسد و این نشان فرهنگ دینی و سیره معصومین ما هست.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: فرهنگ اسلام فرهنگ کمک به نیازمندان است فرهنگ دستگیری از گرفتار هاو حمایت از مستضعفان است لذا انقلاب اسلامی در هر کجای عالم حضور داشته باشد از مظلومان و مستضعفین حمایت خواهند کرد.

میرعمادی با توجه به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: نظام مقدس جمهوری را حمایت از  مستضعفان دانست افزود:  اگرامروز می بینید که جمهوری اسلامی  ایران به هر کشوری اسلامی که دارد  کمک می کند نشان از سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی است ؛ و نظام ما نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور از مظلومین و مستضعفین حمایت می کند.

وی یاد آور شد: وظیفه اساسی کمیته امداد رفع محرومیت و کم‌کردن فاصله طبقاتی است لذا حقوق‌های نجومی برخلاف اهداف نظام و عدالت است و باعث شکاف طبقاتی و بی عدالتی می‌شود.

امام جمعه خرم آباد به امر خودکفایی اشاره کرد و گفت: اهتمام به خودکفایی موجب استقلال خانواده ها می شود و هرچه که در این راستا قدم بردارید و به سمت خودکفایی برویم محرومیت ها کمتر می شود و طرح مسئله خود کفایی بسیار اساسی است.

آیت الله میرعمادی گفت: یکی از اهداف کمیته امداد رفع محرومیت است. متاسفانه کارهایی که صورت می گیرد برخلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است از جمله همین حقوق های نجومی که اتفاق افتاده است بر خلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی و عدالت است.

وی افزود: خدمت به محرومین بالاترین عبادت است و خدمت به محرومین در زندگی انسان  موثر است.

آیت‌الله میرعمادی عنوان داشت: جشن نیکوکاری یک بهانه است برای دعوت از مردم و مشارکت مردم در رفع محرومیت است لذا هدف از جشن احسان و نیکوکاری مشارکت و حضور مردم در این امر خیر است.

امام جمعه خرم‌آباد ضمن تاکید به نهادینه کردن فرهنگ صدقه در جامعه، اظهار داشت: کمیته امداد باید توجه بیشتردر امر صدقات داشته باشد زیرا جامعه ما بر این متعقد است که صدقه رفع بلا و نزول برکات است و باعث محبت است از این رو  ما باید فرهنگ صدقه دادن و فرهنگ زکات را در جامعه نهادینه کنیم.

نماینده ولی فقیه در پایان سخنرانی اش از مردم خواست تا در پایگاه های جشن احسان و نیکو کاری حضور پیدا کنند و سخاوتمندی خود را مثل سال های گذشته در این امر نشان دهند. منبع: آساره خبر