رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب با موضوع «قرآن و عترت» در خرم آباد
رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب با موضوع «قرآن و عترت» در خرم آباد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در آیین اختتامیه نهمین دوره جایزه کتاب سال لرستان، از ۱۱ عنوان کتاب با موضوع «قرآن و عترت» رونمایی شد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، منصور احمدی در این مراسم با بیان اینکه عرصه خدمت‌رسانی لحظات شیرینی دارد که هم‌نشینی با فرهیختگان از شیرین‌ترین لحظات آن است،گفت: دین اسلام بر پایه دانایی و علم و دانش استوار است و ستون دانایی هم کتاب است و بر همین اساس لفظ جلاله کتاب با مشتقات آن ٢۵٠ بار در قرآن آمده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای کسب مسئولیت در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یکی از اولویت‌های کاری این اداره‌کل را تبیین و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گذاشتیم و در این زمینه دست یاری به سوی فعالان حوزه کتاب دراز می‌کنیم، افزود: میزان سنجش دانایی مردم و اعتلای فرهنگ هر قوم و جامعه با میزان کتاب سنجیده می‌شود و هر چه ارتباط با کتاب بیشتر باشد مردم اندیشمندتر هستند.

احمدی با اشاره به اینکه سیاست راهبردی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، ترغیب و تشویق امر کتاب است، تصریح کرد:در بهمن‌ماه سال‌ جاری رویداد بزرگ کتاب در دو بخش در لرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه رویداد بزرگ کتاب در لرستان در بخش فروش با حضور ٣٠٠ ناشر از سراسر کشور برگزار می‌شود، ادامه داد: بخش اصلی رویداد کتاب فعالیت‌های جنبی نمایشگاه است که تاکنون اجرای ١۵ برنامه در این زمینه پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه برای بهبود فرهنگ کتابخوانی در جامعه و به‌ویژه در استان لرستان از پیشنهادات و ایده‌ها و الگوهای افراد صاحب فکر و ایده استفاده می‌شود، گفت: حمایت از ناشران و برگزیدگان کتاب سال، از دیگر محورهای فعالیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان است.