معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خبر داد:

ساختمان‌های ناایمن در سطح لرستان شناسایی شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از آمادگی استان برای مقابله با پیامدهای سیل احتمالی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، احمدرضا دالوند عصر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع در بروز حوادث باعث جلوگیری از اتفاقات ناگوار خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی در برخی از مناطق استان طی روزهای آتی و احتمال بوجود آمدن سیلاب، باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به صورت عملیاتی پای کار باشند، افزود: در حوزه کشاورزی و دامداری با توجه به اینکه فصل جمع‌آوری محصولات است جهاد کشاورزی و امور عشایری هشدار‌های لازم را به کشاورزان و دامداران اطلاع‌رسانی کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران و اطلاع‌رسانی توسط فرمانداران در شهرستان‌ها را ضروری دانست و بیان کرد: شهرداران جهت شناسایی نقاط حادثه‌خیز شهری و مرتفع کردن آنها هرچه‌سریع‌تر اقدام کنند تا از بروز حوادث ناگوار در شهر‌ها جلوگیری شود.
وی ادامه داد: ورزش و جوانان و میراث فرهنگی به هیئت‌های کوهنوردی و تور‌های گردشگری هشدار‌های لازم را اطلاع‌رسانی و از اجرای برنامه‌های کوهنوردی و گردشگری خودداری کنند.
دالوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت شناسایی ساختمان‌های ناایمن در سطح استان، عنوان کرد: کارگروه تخصصی تشکیل شد که از طریق شهرداری‌ها نسبت به شناسایی ساختمان‌های ناایمن اقدام کنند و با اولویت‌بندی مناسب این بناها ایمن‌سازی شوند.
وی به منظور پیشگیری از بروز اتفاقات و ایمن‌سازی بناها بر لزوم رعایت فرآیند، قوانین و مقررات نظام مهندسی در اجرا و احداث ساختمان‌ها تاکید کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده فرآیند مجوزها و ساخت از ابتدا تا بهره‌برداری الکترونیکی شده و به‌منظور جلوگیری از تغییر نقشه‌ها از طریق سامانه‌ نظام مهندسی، موضوعات را به شهرداری‌ها ارسال می‌کند تا طبق این نقشه‌ها و نظارت صحیح ساختمان‌ها ایمن و استاندارد اجرا شوند.