ساخت راه‌آهن خرم آباد، دورود به بروجرد بزودی شروع می شود
ساخت راه‌آهن خرم آباد، دورود به بروجرد بزودی شروع می شود
استاندار لرستان گفت: ساخت پروژه راه‌آهن لرستان از ماه آینده آغاز می شود و چنانچه ساخت آن با مانعی مواجه شود به صورت شفاف اعلام خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴،  فرهاد زیویار در جریان بازدید از راه آهن خرم آباد – دورود – بروجرد در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح احداث راه آهن لرستان که با پیشرفت فیزیکی ۳۹ درصدی به صورت راکد درآمده بود اظهار داشت: این طرح از پروژه های مصوب سفر ۱۹ آذر ریاست جمهوری به لرستان است و نسبت به دیگر مصوبات سفر در استان متفاوت است و هزینه این طرح معادل مجموع مصوبات سفر به این استان است.
استاندار لرستان اظهار داشت: براین اساس این طرح در قالب پروژه ای سه ساله در نظر گرفته شد و مجری طرح را آماده کرد و در اختیار وزارت راه قرار گرفت و قرارداد پروژه نیز در اوایل دهه ۹۰ بین کارفرما و مجری که قرارگاه خاتم الانبیا هست تاریخ ها و ارقام باید حک و اصلاح شود.
وی ادامه داد: این ارقام باید در اختیار سازمان برنامه بودجه قرار می گرفت و این فرایندهای طولانی قبل از عید سپری شد و سازمان برنامه بودجه اشکالاتی گرفت ودر اختیار شرکت زیرساخت قرار گرفته شدو نکات مورد نظر مجری حک و اصلاحات انجام شد.
استاندار لرستان گفت: در جلسه شورای فنی این طرح مطرح خواهد شد و در صورت تصویب فرایندهای بعدی آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح از جمله پروژه‌های بزرگ کشور مطرح است، ادامه داد: اعداد و ارقام نیز چند هزار میلیارد تومانی است و تامین اعتبار آن پشتوانه های متفاوتی نیاز داردو بحث تهاتر نفت مطرح است.
زیویار اظهار داشت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار منتظر رفع شدن موانع اداری است و اعتبارات این طرح تا حدودی آماده است و طرح از سرگیری خواهد شد.
استاندار لرستان با بیان اینکه  تلاش می شود این طرح در دولت سیزدهم تکمیل و بهره برداری شود ، گفت: این طرح بر اساس منویات مقام معظم رهبری کاری نو و دانش بنیان است که در امر اشتغالزایی نیز تاثیر فراوانی دارد.