سرشماری هیچ ارتباطی با مستمری کمیته امداد، بهزیستی و قطع یارانه‌های خانوار ندارد/ رئیس سازمان مدیریت برنامه‎ریزی لرستان
سرشماری هیچ ارتباطی با مستمری کمیته امداد، بهزیستی و قطع یارانه‌های خانوار ندارد/ رئیس سازمان مدیریت برنامه‎ریزی لرستان

به گزارش “گفتار ما” به نقل از فارس، علی هادی چگنی در جمع خبرنگاران در خصوص روند فرآیند سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان لرستان در سال ۹۵ اظهار داشت: سرشماری هر ۱۰ سال یکبار صورت می‌گرفته است که در دولت قبل به پنج سال یک‌بار تغییر پیدا کرده است اما از امسال نیز به […]

%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c-%da%86%da%af%d9%86%db%8cبه گزارش “گفتار ما” به نقل از فارس، علی هادی چگنی در جمع خبرنگاران در خصوص روند فرآیند سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان لرستان در سال ۹۵ اظهار داشت: سرشماری هر ۱۰ سال یکبار صورت می‌گرفته است که در دولت قبل به پنج سال یک‌بار تغییر پیدا کرده است اما از امسال نیز به روال سابق بر می‌گردد و از سال ۹۵ به بعد سرشماری هر ۱۰ سال یک بار انجام می‌پذیرد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه‎ریزی لرستان با بیان اینکه سرشماری مبنای تصمیم‌گیری‌های نظام و مسؤولان کشور است، مطرح کرد: از مردم انتظار می‎رود که اطلاعات دقیق و واقعی را ارائه دهند.

وی با تاکید به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن هیچ ارتباطی با مستمری کمیته امداد، بهزیستی و قطع یارانه‌های خانوار ندارد، تصریح کرد: این سرشماری تنها برای برنامه‎ریزی‌های کلان کشوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مسوؤل از محرمانه بودن اطلاعات خانواده‌ها در سرشماری خبر داد و گفت: مرکز آمار موظف است که اطلاعات را محرمانه تلقی کند و حق در اختیار قرار دادن آن‌ها را به هیچ مرجعی ندارد.

چگنی در پایان اضافه کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ از سوم مهرماه طی دو مرحله آغاز می‌شود که جهت تسریع در انجام کار مردم می‌توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را ثبت کنند.