ششمین سوگواره سراسری شعر عاشورا «حنجره های سرخ» در الیگودرز برگزار می شود
ششمین سوگواره سراسری شعر عاشورا «حنجره های سرخ» در الیگودرز برگزار می شود
ششمین سوگواره سراسری شعر عاشورا «حنجره های سرخ» شهریور ماه امسال با حضور شاعران برتر کشور در شهرستان الیگودرز برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، میثم محتشم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ششمین کنگره سراسری شعر عاشورا پس از ۱۱ سال چشم انتظاری، با پیگیری‌ها و تلاش‌های به عمل آمده و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، به میزبانی شهرستان الیگودرز برگزار می‌شود.
وی ضمن قدردانی از مسئولان شهرستان و استان برای حمایت از برگزاری مجدد این برنامه گفت: کنگره شعر عاشورا در سال های گذشته برکات فرهنگی و معنوی فراوانی برای این شهرستان داشته و خلع برگزاری آن در طی چند سال گذشته کاملاً مشهود بوده است.
محتشم گفت: این سوگواره یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ادبی عاشورایی کشور بود که پنج دوره آن در دهه ۸۰ و اوایل ۹۰ به میزبانی شهرستان الیگودرز برگزار شد و مورد استقبال چشمگیر شاعران کشور قرار گرفت.
وی افزود: امیدواریم امسال با همدلی مسئولان و مردم فرهنگ مدار و دلدادگان مکتب عاشورا این برنامه نیز با صلابت هرچه تمام تر برگزار گردد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز گفت پوستر این سوگواره به زودی رونمایی و به سراسر کشور ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است که این سوگواره با همکاری چند ارگان شهرستانی و استانی برگزار می‌شود که در این خصوص به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.