شهردار پلدختر خبر داد:

شهرداری مطالعات کیفیت بخشی بافت ناکارآمد پلدختر را آغاز کرد

شهردار پلدختر گفت: شهرداری مطالعات لازم جهت کیفیت بخشی بافت ناکارآمد شهری را توسط مشاور مربوطه آغاز کرده و در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، صدیقه میری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی محلات شهر پلدختر از نظر
کالبدی، زیستی، اجتماعی و…. فاقد استانداردهای شهری هستند، بنا به ضرورت، شناسایی این مناطق جهت اصلاح و کیفیت بخشی در حال انجام می باشد.
وی افزود: بافت های ناکارآمد شهری پلدختر، شامل بافت فرسوده، بافت نامتجانس، روستاهای الحاقی به شهر، بافت تاریخی، سکونتگاه غیر رسمی می باشند.
شهردار پلدختر گفت: در این راستا شناسایی و مطالعات سطح یک محلات هدف با تعیین نوع گونه بندی در حال پیگیری است و مطالعات سطح ۲ نیز به شیوه مداخله جهت علاج بخشی و سند توسعه این محلات تدوین می شود.
وی با بیان اینکه اعتبارات مناسبی سالانه به بافت ناکارآمد شهرها اختصاص پیدا می کند، افزود: متاسفانه شهر پلدختر تاکنون از این اعتبارات بهره ای نبرده است.
شهردار پلدختر گفت: شهرداری دریافت قیر برای آسفالت و روکش آسفالت محلات با بافت های فرسوده را در سال جاری پیگیری کرده است.
میری افزود: شهروندان پلدختری می توانند با انجام مطالعات بازآفرینی شهری و تصویب آن در کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری، جهت نوسازی منازل خود از تسهیلات کم بهره و تخفیف ۵۰ درصدی عوارض شهرداری برخوردار شوند.