شهرستان الیگودرز پتانسیل‌های منحصر به‌ فردی در زمینه طبیعت گردی دارد
شهرستان الیگودرز پتانسیل‌های منحصر به‌ فردی در زمینه طبیعت گردی دارد
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: شهرستان الیگودرز یکی از شهرستان‌ های مستعد لرستان در زمینه جذب گردشگر است و پتانسیل‌های منحصر به‌فردی در زمینه طبیعت گردی دارد و با وجود منابع آبی مناسب و آب و هوای مطلوب امکان گردشگرپذیری بسیار بالایی دارد که می‌توان از این ظرفیت برای توسعه هرچه بیشتر این صنعت و ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی منطقه بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، عطا حسن‌پور در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ظرفیت خوب سد حوضیان الیگودرز به منظور فعالیت ورزش‌های آبی، توسعه زیرساخت‌ها ویژه گردشگری ورزشی در این شهرستان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در بازدید از سد حوضیان الیگودرز ضمن بررسی راهکارهای لازم به منظور توسعه گردشگری ورزشی در این شهرستان، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های ویژه این منطقه و همچنین فاصله سد تا شهر الیگودرز، پتانسیل‌های لازم برای توسعه گردشگری ورزشی در این شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد: شهرستان الیگودرز یکی از شهرستان‌های مستعد لرستان در زمینه جذب گردشگر است و پتانسیل‌های منحصر به‌فردی در زمینه طبیعت گردی دارد و با وجود منابع آبی مناسب و آب و هوای مطلوب امکان گردشگرپذیری بسیار بالایی دارد که می‌توان از این ظرفیت برای توسعه هرچه بیشتر این صنعت و ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی منطقه بهره برد.

حسن‌پور عنوان کرد: سد حوضیان از سدهای مخزنی با ظرفیت آبگیری ۳۰ میلیون متر مکعب در شهرستان الیگودرز به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، کلیدی و با اهمیت در برنامه‌های عملیاتی استان لرستان معرفی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اضافه کرد: در راستای تقویت و توسعه بخش گردشگری استان به عنوان یکی از محورهای سه‌گانه توسعه، طرح گردشگری سد حوضیان از دیگر پروژه‌های کلیدی و مهم در برنامه‌های عملیاتی است که شامل هتل، اقامتگاه بوم‌گردی، واحدهای پذیرایی، مجموعه تفریحات آبی و فروشگاه‌های صنایع‌دستی است که با توجه به آماده بودن زیرساخت‌ها و شرایط اقلیمی مناسب منطقه در دستور کار کارگروه گردشگری استان قرار گرفته است.

  • خبرنگار: محمد باقر شفیعی