شورای اسلامی شهر پلدختر در رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نداشته است
شورای اسلامی شهر پلدختر در رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نداشته است

به گزارش گفتار ما، غلامرضا نصیری چهارشنبه ششم مرداد ماه سالجاری در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان ضمن تبریک به منتخبان شورای شهر دوره ششم با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر پلدختر در رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نداشته است، اظهار داشت: در دوره پنجم شورای اسلامی ۲۲ نفر از عوامل […]

به گزارش گفتار ما، غلامرضا نصیری چهارشنبه ششم مرداد ماه سالجاری در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان ضمن تبریک به منتخبان شورای شهر دوره ششم با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر پلدختر در رسیدگی به مشکلات مردم کوتاهی نداشته است، اظهار داشت: در دوره پنجم شورای اسلامی ۲۲ نفر از عوامل شهرداری به افتخار بازنشستگی نائل آمدند.

وی با اشاره به جایگزین شدن افراد جدید به صورت شرکتی در مجموعه شهرداری پلدختر افزود: به دلیل نداشتن مجوز جذب نیرو ونیازمندی برخی واحدهای کاری، مجبور به استفاده از نیروهای شرکتی شدیم.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر در خصوص پاداش بازنشستگی شاغلین شهرداردی عنوان کرد: بخش عمده‌ای از آن پرداخت و باقیمانده نیز در ادامه ادا خواهد شد.

وی با اشاره به ثبت کامل ۹۰ نیروهای شهرداری در سامانه آماری شهرداری ها برای اولین بار گفت: ساماندهی ترمینال مسافربری بین شهری پلدختر، ساماندهی وضعیت جمع آوری پسماند و زباله افزودن سطل های زباله، جمع آوری و دفع آن در قسمت جنوب شرقی شهر و همچنین واگذاری تفکیک آن به بخش خصوصی از دیگر طرح ها بوده که واگذاری تفکیک زباله به بخش خصوصی باعث درآمد زایی ماهیانه حدوداً ۱۰میلیون تومانی برای شهرداری پلدختر شد.

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر به تعمیر کامل کارخانه آسفالت و ماسه شویی شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاههای آن به صورت ظرفیت صد درصدی امروز در حال کار بوده و خرید و نصب باسکول ۵۰ تنی جهت کارخانه آسفالت و ماسه شویی شهرداری برای اولین بار، ساماندهی کشتارگاه و تجهیز آن با تاسیسات پیش سرد بعنوان سومین شهر در سطح استان انجام و کشتارگاه به صورت قانونی به بخش خصوصی از دیگر اقدامات ۴سال گذشته بوده است.

وی در ادامه به تعمیر و راه اندازی سیستم پایش تصویری شهر اشاره و افزود: این کار با همکاری نیروی انتظامی و پرداخت کامل هزینه از سوی شهرداری برابر قانون انجام شد.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر به لایه رویی تمامی کانال های جمع آوری آب های سطحی سطح شهر اشاره و عنوان کرد: این کار به ویژه بعد از سیل بوده و مهمترین قسمت مربوط به کانال خیابان گلستان و سلمان فارسی شروع و تا انتهای شهر ادامه دارد برای اولین بار در ۲۵سال گذشته با همکاری مسکن و شهرسازی صورت گرفت.

وی به اقدامات عمرانی پیش از سیل فروردین ۹۸ اشاره و بیان کرد: بازسازی میادین بسیج، رهبری ، شهدا، امید و نصب المانت های مربوطه و همچنین نصب فوراره برای میدان بسیج و امید و اصلاح مشکل هندسی میدان امید انجام شد.

نصیری به آسفالت خیابان‌های سطح شهر، موزاییک سازی معابر و پیاده روها در پیش از سیل فروردین ۹۸ اشاره و گفت: نصب فواره بر عرشه پل شهدای هفتم تیر از دیگر اقداماتی بود که بعد از سیل تخریب شد همچنین ساماندهی کل خیابان ساحلی غربی از ابتدا‌ و انتها و نصب ست های ورزشی، ترمیم دیواره های ساحلی به ویژه در ساحلی غربی به ویژه در نقاطی مثل روبروی استخر و ورزشگاه که دیواره سنگی تخریب شده انجام شد.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر به ساماندهی فضای ورودی شمالی اشاره و خاطرنشان کرد: در آن ناحیه آبشار مصنوعی، سرویس های بهداشتی انجام شد، همچنین کاشت بیش از ۱۰۰ اصله نهال در نقاط مختلف شهر با همکاری مردم انجام شد که متاسفانه بخشی از آن بخصوص در ساحلی غربی با سیل از بین رفت.

نصیری به ساخت بخشی از کانال کوی بسیجیان اشاره و عنوان کرد: جدول گذاری برای بخش قابل توجهی از منطقه کوی بسیجیان انجام شده و چند کوچه باقیمانده در مرحله آسفالت هستند، همچنین احداث بوستان کتاب در کوی بسیجیان، احداث بوستان خبرنگار در کوی نیکان، احداث پارک ایثار در محل پارک بانوان قدیم، تکمیل پارک صخره ای در ورودی شمالی از دیگر اقدامات طی این مدت بوده است.

وی در ادامه به شروع عملیات اجرایی پارک در کوی شهرداری در محل مدرسه استثنایی اشاره و تصریح کرد: بخشی از آن ساخته و بخشی دیگر تملک شده و همچنین خرید ۴۰۰ متر زمین جهت فضای سبز در این نقطه و همچنین بازسازی بلوار خیابان امام و ۷ تیر به طول ۳ کیلومتر انجام شده و در خصوص احداث دو زمین چمن مصنوعی در پارک ها ی رضوان و شاهد و همچنین ساماندهی خیابان های دو طرف کانال کوی شهرداری، آسفالت کوچه های کلماکره به عنوان مطالبات همیشگی مردم در دوره پنجم انجام شد.

نصیری در ادامه به بازسازی ساختمان شهرداری پس از سیل فروردین ۹۸ اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت پارک شقایق در ورودی جنوبی شهر جنب باربری آغاز شده که خاکریزی و جذب اعتبار ۶۰۰ میلیون تومانی در سال جاری برای آن انجام گرفته است.

وی به لوله کشی آب فضای سبز با طول تقریبی ۱۰ کیلومتر اشاره و افزود: برای تمامی پارک ها و فضای سبز آبیاری مکانیزه و لوله گذاری جایگزین آبیاری دستی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر به احداث پارک شهید شکارچی به مساحت ۳۴۰۰ متر مربع اشاره و عنوان کرد: از دیگر اقدامات بازسازی بخشی پارک ساحلی غربی آزادگان بوده که ادامه آن با پایان کار سامان محیط انجام خواهد شد.

وی به جمع آوری و لایه رویی کانال های سطحی در کوی بسیجیان اشاره و تصریح کرد: با ساخت پل و اصلاح هندسی آن مشکل آبگرفتگی در این ناحیه برای مسکن مهر برطرف و حدود ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه ی کامل طرح تا رفع خطر از کوی نیکان در سال جاری جذب شده است.

رییس شورای اسلامی شهر پل‌دختر به تکمیل کانال کوی شهرداری به طول ۲۰۰متر اشاره و عنوان کرد: برای کانال خیابان ولیعصر در دو نقطه آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸ بازسازی انجام شد.

نصیری در ادامه به بازسازی کانال خیابان آیت اشاره و گفت: ایمن سازی و ساخت کانال خاکی شرق کوی بسیجیان به طول ۶۰۰ متر در پشت خیابان های هخامنش و ادامه کانال غرب بیمارستان امام به طول ۶۰۰ متر از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی به نورپردازی پل شهدای دولت، میدان امام حسین اشاره و بیان کرد: نورپردازی پل شهدای هفتم تیر نیز در دست اقدام می باشد.

وی به تامین و لوله گذاری آب جهت شستشوی جداول به طول ۱۲ متر اشاره و افزود: جداول خیابان اصلی تقریبا لوله گذاری و اصلاح لچکهای میدان شهید بهشتی، نصب بلوک های نوری در اطراف میدان صورت گرفته است.

نصیری به نصب پرچم ۵۰ متری در جوار آرامگاه شهدای گمنام اشاره و گفت: جدول گذاری به طول ۷ هزار متر در کوی بسیجیان، دردیا، سازمانی ها و کوی دادگستری و همچنین پیاده‌رو سازی بطول ۲ هزار مترمربع صورت گرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر به ۲۰۰ هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت اشاره و خاطرنشان کرد: ماشین های مستهلک بامجوز شورای شهر در مزایده به فروش رفته و عواید حاصل از آن وبا کمک منابع داخلی و وام توانستیم در این بخش نوسازی انجام دهیم.

وی به بحث ایجاد کمیسیون ها اشاره و افزود: با راه اندازی کمیسیون ماده ۱۰۰، حدود ۱۸۲۸ پرونده در دوره چهار ساله اخیر مطرح شده که آرا صادره در این خصوص ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که از این میزان ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن وصول شده و در مجموع در این حوزه ۹۷٪ وصولی پرونده داشته ایم.

نصیری در خصوص پرونده های تعارض ارضی گفت: ۲۸پرونده وجود داشته که رای تخریبی نیز در این خصوص صادر شده و در خصوص نوع ماشین های خریداری شده، دو دستگاه کمپرسی بنز، بیل مکانیکی، مزدا دو کابین و ۳دستگاه خاور هیوندای تهیه شده است.

رئیس شورای شهر پلدختر در خصوص بودجه پساسیلی سال ۹۸ اظهار داشت: ۳ دستگاه کامیون پنج تنی به پلدختر و یک دستگاه به معمولان اختصاص داده شده که نصب فان جمع آوری زباله بر روی یک دستگاه از ۳ دستگاه اهدایی به شهرداری انجام شده و ۲خودروی دیگر به فروش رفته و صرف خرید یک دستگاه کمپرسی با ارزش افزوده بالاتری که در مرحله اتاقک گزاری بوده شد.

نصیری به برگزاری جلسات با مقامات مسئول جهت رسیدگی بیشتر اشاره و افزود: شورای شهر در این زمینه کوتاهی نداشته و در بکارگیری اعتبارات از حقوق مردم و شهروندان در مواقع لزوم دفاع کرده است.

وی به احقاق حقوق و مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی شهرستان توسط شورای شهر اشاره و خاطرنشان کرد: بعد سیل و بر اساس مصوبه قرارگاه سازندگی استان و نامه وزارت کشور، برای سیل زدگان پروانه رایگان صادر شد که شهرداری نسبت به صدور ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پروانه رایگان جهت ساختمان های مسکونی و تجاری سیل زدگان اقدام کرد و علی رغم قول مساعد وزیر مسکن وقت جهت برگشت مبلغ مذکور به شهرداری از سوی دولت، هنوز پرداختی به شهرداری انجام نشده است.

نصیری به همکاری با راه و شهرسازی جهت الحاق سایت ۴هکتاری کوی نیکان و سایت ۸ هکتاری کوی فرهنگیان به شهر گفت: تلاش جهت دریافت سهم ۲۰ درصدی از محل زمین های محدوده الحاقی شهر در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه مطابق قانون ۲۰ درصد خالص زمین های الحاقی جدید متعلق به شهرداری می‌باشد، اظهار داشت: متاسفانه اداره کل راه و شهرسازی تنها حاضر به پرداخت ۱۰ درصدی به سازمان شهرداری می باشد.

نصیری در ادامه با اشاره به رای گیری در شورای حل اختلاف استان در زمینه سهم ۲۰درصدی گفت: با استفاده از حکم قضایی ۱۰ درصد از سهم کوی نیکان دریافت شده و ۱۱ قطعه از آن در مزایده عمومی به فروش رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی سود حاصل فروش ۱۱ قطعه کوی نیکان صرف خرید زمین جهت احداث فضای سبز شده، افزود: این هزینه مطابق روال پیشین صرف امور جاری شهرداری نشده و ۳۴۰۰ متر زمین به وسیله آن خریداری گردید.

وی به وجود ۱۱ قطعه باقیمانده از سهم ۲۰ درصدی شهرداری در سایت چهار هکتاری غیر از اراضی تجاری اشاره و تصریح کرد: ۲۰ درصد از ۲۶ قطعه از سایت فرهنگیان نیز سهم شهرداری می باشد.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر به اقدام جهت گرفتن مطالبات از اداره امور آب و فاضلاب شهری جهت حفاری چند ساله اشاره و خاطرنشان کرد: سهم شهرداری با اقدام قضایی در روزهای آتی اهدا خواهد شد.

وی به پیگیری بیش از ۵۰ پرونده حقوقی شهرداری اشاره و بیان کرد: مشکل ۲۰ ساله شهرداری با بانک مسکن مرتفع شد.

نصیری به تعیین تکلیف یک هزار متر بین شهرداری و هلال احمر در طی بیش از یک دهه اشاره و اظهار داشت: پاسخ ۱۰ مورد شکایت مردمی از دیوان عدالت اداری و همچنین پاسخگویی حضوری به شکایات مردمی انجام شده است.

رئیس شورای شهر پلدختر در پایان با اشاره به وجود سیل فروردین ۹۸ گفت: با وجود از بین رفتن زیر ساخت های شهری و وقفه در عمران سازی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر دوره پنجم تمامه تلاش خود را در جهت عمران و آبادانی شهر به کار برد.

* خبرنگار: امیررضا قاسمی نیایی