صنعتگران صنایع دستی لرستان برای دریافت تسهیلات کرونا اقدام کنند
صنعتگران صنایع دستی لرستان برای دریافت تسهیلات کرونا اقدام کنند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا تا پایان آذرماه با مراجعه به سایت کارا نسبت به ثبت نام و نکمیل مدارک اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید امین قاسمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از ۲۰ هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری استان لرستان در زمینه تولید صنایع دستی جاجیم بافی، گلیم بافی، ورشوسازی، قلم بافی، چیت بافی، قلم زنی و نمد بافی فعالیت دارند.

وی با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تعطیلی اکثر مشاغل مرتبط با صنایع دستی و گردشگری استان از آغاز پرداخت تسهیلات کرونایی برای هنرمندان صنایع دستی خبر داد و عنوان کرد: خسارات کرونا در قالب تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی، به صنعتگران و کارگاه‌های فعال تولیدی لرستان پرداخت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: متقاضیان دریافت این تسهیلات تا پایان آذرماه با مراجعه به سایت کارا نسبت به ثبت نام و نکمیل مدارک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۷ هزار صنعتگر در سامانه صنایع دستی کشور ثبت نام و مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند افزود: براساس برآوردها تنها ۲ هزار نفر از آنها فعال و مابقی نیمه فعال و یا غیرفعال هستند.

خبرنگار: محمد جهانشاهی فرد