امام جمعه پلدختر عنوان کرد:

ضرورت امهال وام‌های کشاورزی در پلدختر

امام جمعه پلدختر از ضرورت امهال وام‌های کشاورزی در پلدختر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴ به نقل از فارس، سید محسن موسوی در خطبه های نماز جمعه پلدختر افزود: در شرایط خشکسالی و بحران کم‌آبی با توجه به اینکه کشاورزی شغل غالب مردم پلدختر بوده و آنان با مشکل مواجه شدند، دولت باید در این رابطه خسارات مردم را جبران وآنان را یاری کند.
وی گفت: براساس آمار جهاد کشاورزی شهرستان، حدود ۳۰ هزار هکتار سطح زیر کشت در سال جاری داشته که از این میزان ۶ هزار هکتار کشت آبی و حدود ۹۰٪ از کشت‌های دیم بر اثر خشکسالی از بین رفته و قابل برداشت نیست.
موسوی گفت: حدود ۱۱ هزار هکتار مزارع کشاورزی مردم پلدختر بیمه شدند که انتظار می‌رود شرکت‌ های بیمه در این شرایط سخت و وخیم تنگ نظری نکنند، چرا که امید کشاورزان به اینگونه کمک‌ها است.
وی تصریح کرد: دولت وام‌های سیل‌زدگان پلدختر را که امهال نکرد، حداقل وام های کشاورزی را گرچه هزینه ای نیز برای دولت ندارد اما پول یکی ۲ سال تنفس از کشاورز گرفته می شود و چاره‌ای جز این کار نیست را امهال کند.
ایشان گفت: نماینده مجلس باید ساده‌زیست و اسیر تجمل‌ گرایی و عیان‌نشین نباشد، مسئولیت‌پذیر باشد و در قبال اختیاراتی که مردم به وی داده‌ اند در میان مردم باشد و از تبعیض و فساد دوری کند.