عملکرد بانک های استان در پرداخت تسهیلات ریاست جمهوری نگران کننده است
عملکرد بانک های استان در پرداخت تسهیلات ریاست جمهوری نگران کننده است
استاندار لرستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های لرستان ضمن انتقاد از کم‌ کاری برخی بانک‌های استان، گفت: چگونه است بعضی بانک‌ها عملکرد بالایی در پرداخت دارند و برخی‌ها پس از هفته‌ها تنها ۱۳ درصد پیشرفت دارند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، فرهاد زیویار در جلسه شورای هماهنگی بانک های لرستان، اظهار داشت: بارها جلسات اصلی و فرعی با بانک‌های استان برگزار کردیم، بازدید میدانی و سرکشی از شعبات بانک‌ها انجام دادیم، اما چرا واقعا برخی بانک‌ها سرعت عمل پایینی دارند.
وی گفت: انتظار داشتیم در دهه آخر تیرماه، عملکرد پرداختی بانک‌ها از ۴۰ درصد عبور کند، اما الان می‌بینیم تنها ۲ بانک ۴۰ درصد به بالا هستند و مابقی متاسفانه عملکرد ضعیفی دارند.
وی تصریح کرد: در مدت ۱۰ روز باقی مانده بانک‌ها چه شق‌ القمری می‌خواهند انجام دهند و از عملکرد بانک‌ها مایوس شدم.
زیویار گفت: گاهی با مراجعه متقاضی دریافت تسهیلات، شرط و شروط‌هایی گذاشته می‌شود، از این‌رو لازم است به شعب رسیدگی بیشتری شود.
وی گفت: ضمن انتقاد از کم‌ کاری برخی بانک‌های استان، چگونه است بعضی بانک‌ها عملکرد بالایی در پرداخت دارند و برخی‌ها پس از هفته‌ها تنها ۱۳ درصد پیشرفت دارند.
زیویار تصریح کرد: سه جلسه برگزار شده و عملکرد برخی بانک‌ ها کمتر از ۱۵ درصد است، پس از ماه‌ ها، بانکی از ۱۳ درصد به ۱۵ درصد رسیده و شق‌القمری می‌خواهد این ۱۵ به ۱۷ درصد برسد.