عملیات نصب و راه‌اندازی ۱۹ سایت توسط اپراتور همراه اول در لرستان آغاز شده است
عملیات نصب و راه‌اندازی ۱۹ سایت توسط اپراتور همراه اول در لرستان آغاز شده است
مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: عملیات نصب و راه‌اندازی این ۱۹ سایت توسط اپراتور همراه اول در استان لرستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دلفان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، نبی اله شمسی فر با اعلام این مطلب اظهار کرد: در ادامه راه‌اندازی سایت‌های نسل پنجم اینترنت همراه در کشور،۱۰سایت ۵G در استان لرستان در حال اجرا است.

وی افزود: عملیات نصب و راه‌اندازی این ۱۹ سایت توسط اپراتور همراه اول در استان لرستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دلفان آغاز شده است.

گفتنی است،اینترنت ۵G می‌تواند از تمامی قابلیت‌های موجود در سرویس‌های شبکه اینترنت محلی مانند LAN و همچنین شبکه اینترنت خارجی مثل WAN پشتیبانی کند. چنین امکاناتی به دلیل وجود پشتیبانی از قابلیت سرویس‌های مختلف از جمله WiFi، Z Wave، Lora، ۳G و ۴G فراهم شده است. همچنین باید اظهار داشت که فناوری نسل پنجم اینترنت‌های همراه هوشمندتر است.این فناوری به طریقی تنظیم شده است که اینترنت را بین برنامه‌ها براساس نیاز اصلی آن‌ها تقسیم کند و مصرف انرژی را کاهش دهد. چنین هوشمندسازی به اپراتورها اجازه می‌دهد با مصرف کمتر انرژی کنترل بیشتری بر روی شبکه هوشمندسازی شهری داشته باشند.