فراخوان جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی در ۲ مرحله انجام شده است
فراخوان جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی در ۲ مرحله انجام شده است
رئیس دانشگاه لرستان گفت: فراخوان جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی در ۲ مرحله انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، علی نظری شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی، دانشگاه لرستان اظهارکرد: بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ دانشجوی دختر و ۶۰۰ دانشجوی پسر در خوابگاه های دانشگاه لرستان هستند.

وی بیان کرد: تقاضای احداث ۲ هزار واحد مسکن متاهلی را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه کرده‌ایم، قراردادی بین وزارتخانه علوم، وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها در حال انعقاد است.

رییس دانشگاه لرستان گفت: بر اساس قانون حدود ۶ میلیارد تومان سهم دانشگاه لرستان برای ایجاد خوابگاه متاهلی است که کافی نیست بنابراین باید دستگاه‌های اجرایی در این خصوص همکاری و کمک کنند.

نظری با اشاره به نسبت دانشجو و هیات علمی در برخی رشته‌های استان توضیح داد: نسبت دانشجو به استان ۴۰ به یک است، اصلاح این نسبت‌ها در دستور کار قرار گرفته و در همین زمینه مجوز جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی دریافت شده است.

به گفته وی فراخوان جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی در ۲ مرحله انجام شده است.

رییس دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه اعضا هیات علمی دانشگاه ۳۴۰ نفر هستند، گفت: با جذب ۱۰۰ عضو هیات علمی در مجموع هیات علمی دانشگاه لرستان تا پایان سال جاری به ۴۴۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.

نظری بیان کرد: یکی از چالش‌های واحدهای اقماری شهرستان‌ها، کمبود هیات علمی است که بخشی از جذب‌های جدید به این مراکز اختصاص داده شده است.

وی گفت: سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه یکی از سازمان‌های خوب است، اگر شرکت‌ها و کارخانجات استان پای کار باشند، علاوه بر حل مشکلات استان این شرکت‌ها از مالیات معاف می‌شوند.

رییس دانشگاه لرستان بیان کرد: اگر شرکت‌ها مسایل آرندی و پژوهشی را در سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری انجام دهند از مالیات معاف می‌شوند، اما متاسفانه تاکنون شرکت‌ها و کارخانجات استقبال نکرده‌اند.

نظری در خصوص واگذاری زمین‌های دانشگاه برای احداث واحدهای مسکونی، گفت: وسعت دانشگاه ۴۳۰ هکتار بود که سال‌های گذشته بخشی از زمین دانشگاه به علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور، پارک علم و فناوری و مسکن مهر واگذار شد، اکنون وسعت زمین‌های دانشگاه ۲۱۲ هکتار است که ۶۰ هکتار آن ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان بخشی از زمین‌های دانشگاه را برای احداث مسکن مطالبه کرده در حالی‌که ۱۰۰ هکتار برای دانشکده منابع طبیعی، احداث جنگل و اجرای طرح‌های شیلات نیاز است، نکته دیگر اینکه مشکل خوابگاه‌های متاهلی با۵۰ هکتار زمین حل می‌شود.

رییس دانشگاه لرستان در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه دانشگاه صرف حقوق و دستمزد می شود، بیان کرد: سال گذشته ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان برای دانشکده ادبیات، ۳۰ میلیارد تومان از منابع سفر و سازمان بودجه برای پل و تقاطع غیر همسطح دسترسی به دانشگاه، ۲۵ میلیارد تومان برای مقاوم سازی دانشگاه جذب شده، همچنین ۲۰ میلیارد تومان نیز برای تجهیزات مصوب شده که پیگیری برای جذب آن ادامه دارد.

نظری در پایان صحبت‌های خود برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو، کنفرانس بین المللی ریاضی و تفاهم با برخی کشورها در راستای تقویت بعد بین المللی دانشگاه را از برنامه های در دستور کار سال جاری دانشگاه لرستان مطرح کرد.