فیبر نوری پلدختر، قصه پر غصه مردم و مسئولین
فیبر نوری پلدختر، قصه پر غصه مردم و مسئولین
اینکه این فیبر نوری از سمت شهرستان کوهدشت وارد شهر پلدختر می شود و هر بار بصورت ماهانه و گاها هفتگی خواسته یا ناخواسته توسط بیل مکانیکی فلان اداره و یا فلان شخص قطع می شود، جدای از خسارات مالی و .... برای مخابرات، باعث قطع ارتباط و کسب و کار اکثر مردم، اختلال در روند آموزش و تعطیلی محترمانه ادارات که براساس شبکه دولت و..... به مردم خدمت رسانی می کنند، می شود.

مهسا احمدی، صاحب امتیاز نشریه گفتار ما و نویسنده لرستانی طی یادداشتی که برای گفتار ما ۲۴ ارسال کرده است، نوشت: از حدود سال ۱۳۷۲ که اینترنت وارد زندگی مردم شده ایران شده است، سال های زیادی می گذرد، بطوریکه بر اساس آمار سال  ۲۰۱۸ میلادی، ایران به لحاظ سرعت اینترنت در دسترسی برای کاربران خانگی، در بین ۲۰۷ کشور در جایگاه ۱۱۸ قرار داشت.

با این مقدمه مختصر، گذری کوتاه به شهرستان پلدختر می زنیم، جایی که مدت هاست در آن با هر رعد و برق و بارش باران رحمت الهی و یا نسیم خنکی از جانب شهر دوست و همسایه (کوهدشت)، تلفن ها قطع و اینترنت به کلی از دسترس خارج می شود و در یک چشم بهم زدنی برمی گردیم به بیش از ۱۰۰ سال پیش که با نامه و چاپار بهم خبر رسانی می شد.

اینکه این فیبر نوری از سمت شهرستان کوهدشت وارد شهر پلدختر می شود و هر بار بصورت ماهانه و گاها هفتگی خواسته یا ناخواسته توسط بیل مکانیکی فلان اداره و یا فلان شخص قطع می شود، جدای از خسارات مالی و …. برای مخابرات، باعث قطع ارتباط و کسب و کار اکثر مردم، اختلال در روند آموزش و تعطیلی محترمانه ادارات که براساس شبکه دولت و….. به مردم خدمت رسانی می کنند، می شود.

مخابرات منطقه لرستان بایستی بداند حق این مردم محروم، این نیست که از حداقل امکانات مخابراتی و اطلاعات محروم باشند.

چه گناهی دارد آن دانش آموز و دانشجو که در این شرایط و با مشقت فراوان، وسط کلاس آنلاین یهو اینترنت قطع و هر چه خوانده، از سرش بپرد…؟

آقا ما اصلا فیبر نوری صادره از جاده کوهدشت که هر روز و هربار توسط این بیل مکانیکی قطع می شود (اخ اگر دست مان به راننده بیل مکانیکی موردنظر می رسید) را نخواهیم، بایستی چه کسی یا چه کسانی را ببینیم؟ چه ایرادی دارد این فیبرنوری رو از سمت دیگری زودتر وارد شهر پلدختر کنیم!

یادم می آید چند وقت پیش با یکی از همکاران رسانه ای خودم در کوهدشت در این مورد صحبت می کردم که این فیبر نوری رو هم از ما دریغ می کنید اگر فردا و فرداها سد معشوره رو روی رودخانه کشکان بزنید دیگه هیچی…. یک روز آب را می گید تراکتور بسته یک بار فلان شخص و…… و ما بایست دبه به دست دنبال آب، بگیم آقاجان آب هم نمی خواهیم از نور خورشید استفاده می کنیم…. و به شوخی گفتم یک نفر را بایست مامور کنیم به نگهبانی از فیبر که هر لحظه قطع و…. نشه و یا راننده بیل مکانیکی رو مورد نوازش قرار داده تا تلاش کند به سلامت از کنار فیبر ما پلدختری ها عبور کند.

جدای از این موضوع، بهر حال می طلبد شرکت مخابرات استان لرستان و پیگیری مسئولین شهرستان که در روند تسریع جایگزین فیبر نوری واقع در آزادراه خرم زال( آزادراهی که خرمش برای دیگران بود و زالش برای دیگری و غمش برای ما) اهتمام بیشتری داشته باشند و کمترین توقع این است که با هر بار قطع و وصل فیبر مورد نظر حداقل یک عذرخواهی کوچک و دلجویی از مردم بابت اختلال در روند برخی امورات مربوطه داشته باشد.