مشاور استاندار لرستان در امور اقوام:

قومیت ها دارای شناسنامه هستند

مشاور استاندار لرستان در امور اقوام، در همایش هم‌ اندیشی در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و برخی مسائل فرهنگی که با حضور بزرگان و سران طوایف شهرستان دورود برگزار شد، گفت: همان گونه که احزاب دارای شناسنامه هستند، قومیت‌ ها نیز دارای شناسنامه هستند. شجاع دریکوند ضمن تقدیر از ابتکار […]

مشاور استاندار لرستان در امور اقوام، در همایش هم‌ اندیشی در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و برخی مسائل فرهنگی که با حضور بزرگان و سران طوایف شهرستان دورود برگزار شد، گفت: همان گونه که احزاب دارای شناسنامه هستند، قومیت‌ ها نیز دارای شناسنامه هستند.
شجاع دریکوند ضمن تقدیر از ابتکار برگزاری چنین مراسمی اظهار داشت: برگزاری چنین همایشی در سطح استان لرستان برای اولین‌ بار است که صورت می‌گیرد و برگزاری چنین مراسمی می‌تواند برای سایر شهرستان‌ها نیز یک پیام و الگو باشد.
وی با اشاره به۶۳۰ شهید شهرستان دورود در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اولین حرکات انقلابی در استان لرستان توسط فرزندان شهرستان دورود صورت می‌گرفت و برگزاری اولین تظاهرات ضد طاغوت در شهرستان بروجرد با فعالیت‌ های دانشجویان دورودی و مشارکت مردم شهرستان بروجرد صورت پذیرفت، اما در حال حاضر انتقال این مطالب به نسل جوان مغفول مانده است.
دریکوند با بیان اینکه انقلابیون و مردم شهرستان دورود خدمت بسیاری به انقلاب کرده‌اند،گفت: هیچ حزب و یا گروهی را نمی‌توان یافت که بیش از دو هزار سال قدمت داشته باشد، یک سند برخلاف منافع ملی را امضا نکرده باشد، اما قوم لر هیچگاه بر علیه تمامیت ارضی کشور اقدامی انجام نداده و قهرمانانه از انقلاب اسلامی دفاع کرده است. دریکوند با بیان اینکه اقوام و طوایف کشور باید در متن قرار گیرند، گفت: قومیت‌ ها به اندازه‌ای که می‌توانند مقدر و مورد احترام باشند به همان اندازه می‌توانند با برنامه‌ریزی دشمنان با ایجاد تفرقه بین این قومیت‌ ها ایجاد مشکل کرد. ایشان با اشاره به بیانات امام راحل در خصوص قوم لر خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) قوم لر را ذخایر انقلاب نامید و ما به این ذخیره بودن خود افتخار می‌کنیم. مشاور استاندار لرستان در امور اقوام، با بیان اینکه قوم لر دارای ظرفیت‌های بسیاری ست که باید دولت از این ظرفیت‌ ها استفاده کند خواستار به کارگیری دولت از افراد توانمند قوم لر در سطوح مدیریتی عالی کشور شد و گفت: در سفر هیئت دولت به لرستان در نامه‌ای که برای ریاست جمهور دادم، خواستار بکارگیری افرادی از قوم لر به عنوان وزیر شدیم.