لرستان از قافله توسعه عقب مانده است
لرستان از قافله توسعه عقب مانده است
استاندار لرستان گفت: لرستان با همه شایستگی‌ها و ظرفیت‌ها در بخش توسعه و پیشرفت از قافله عقب مانده و البته این موضوع متوجه اجزا و سرمایه‌های انسانی به صورت جداگانه نیست، چرا که استان سرمایه‌های انسانی فراوانی دارد، فرزندانی که هر زمان شرایط فراهم شده در مدارج علمی و دیگر موقعیت‌ها خود را اثبات کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴ به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد زیویار در آئین بزرگداشت مقام معلم که در محل دانشگاه فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت مقام معلم و تبریک به جامعه فرهنگیان، اظهار کرد: امروز تمایل دارم خوشحالی خود را از حضور در جمع شما فرهیختگان اعلام می‌کنم، کمااینکه در گذشته روزهایی را در مقام معلمی فعالیت داشتم.

وی خاطرنشان کرد: توفیق علم‌آموزی از سوی حضرت حق به انسان ارزانی داشته شده، مقامی رفیع که انبیا سرسلسله آن قرار گرفتند و مابقی ماحصل تعلیم و تربیت معلمان هستند.
استاندار لرستان با گرامی‌داشت مقام بلند معلم لرستانی مرحوم عبدالحسین ساکی، این فرهنگی فقید را شخصیتی بزرگ خواند و افزود: لرستان سرزمینی است که از مواهب خدادادی بسیاری بهره برده و از امکانات طبیعی و تاریخی سرشار است.
زیویار بیان داشت: لرستان با همه شایستگی‌ها و ظرفیت‌ها در بخش توسعه و پیشرفت از قافله عقب مانده و البته این موضوع متوجه اجزا و سرمایه‌های انسانی به صورت جداگانه نیست، چرا که استان سرمایه‌های انسانی فراوانی دارد، فرزندانی که هر زمان شرایط فراهم شده در مدارج علمی و دیگر موقعیت‌ها خود را اثبات کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر اجزا و سرمایه‌ها به خوبی کنار یکدیگر قرار نگرفته‌اند، گفت: فرزندان استان در سراسر کشور مدرس، متخصص و مدیر ارشد هستند و به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور محسوب می‌شوند.
استاندار لرستان تاکید کرد: نهادها هر کدام می‌توانند به تنهایی خود به مانند یک دانشگاه عمل کرده و الگوسازی نمایند، این نقش به صورت ویژه در دستگاه تعلیم و تربیت باید پیگیری شود.
زیویار با اشاره به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان، تصریح کرد: در دوره‌ای که سکان کار تحویل دولت سیزدهم داده شده، صدها هزار میلیارد تومان بدهی به شکل چک و اوراق تحویل شده که ماهانه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان به طور متوسط باید پرداخت شود.
وی ادامه داد: در آخرین مکاتبات بین رئیس سازمان برنامه و بودجه وقت و رئیس‌جمهور در خصوص دادن اعتبار به برخی از پروژه‌ها، گفته شده که در خزانه هیچپولی وجود ندارد، با این وجود دولت سیزدهم با روش‌های مختلف بدون چاپ اسکناس و تضعیف پول ملی، بدهی‌ها را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند.
استاندار لرستان با متفاوت خواندن شرایط حال حاضر، اظهار امیدواری کرد که با سیاست‌های جدید دولت و اقدامات جهادی از گردنه‌های سخت عبور خواهیم کرد.
زیویار، شهید مطهری را عالمی نستوه، دانشمندی فرزانه و معلمی دلسوز عنوان کرد و افزود: آثار شهید مطهری همچنان با گذشت زمان تازگی دارد و کماکان می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه با نگاه ارزشی باید شغل معلمی را دنبال کرد، گفت: جامعه معلمان یقین داشته باشید که پرچم‌دار کار بزرگی هستید و وظیفه سخت تعلیم و تربیت را بر عهده دارید.