لرستان از لحاظ رسانه جایگاه مطلوبی دارد
لرستان از لحاظ رسانه جایگاه مطلوبی دارد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در استان لرستان ۲۴۰ رسانه مجوزدار فعالیت دارند که به نسبت جمعیت و میزان تحصیل‌ کردگان آن عدد قابل توجهی است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، فرشاد مهدی‌پور در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که در سالن شهید آوینی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، با بیان اینکه استان لرستان از استانهای کم برخوردار است افزود: یارانه تخصیصی به رسانه ها در لرستان دو برابر دیگر استان هاست.
وی با تاکید بر احیای جشنواره‌ های منطقه‌ای و ملی مطبوعات بیان کرد: پس از وقفه چند ساله جشنواره‌های منطقه‌ای و جشنواره ملی مطبوعات برگزار خواهد شد.
مهدی‌ پور گفت: در ۱۰ ماهه فعالیت دولت آیت الله رئیسی موضوع پرداخت آگهی‌های غیردولتی به رسانه‌های غیرمکتوب، و لغو پرداخت مالیات توسط رسانه اجرایی شده است.
وی افزود: ما در ابتدای دولت و به دستور رئیس جمهور و اخذ مجوزها موفق شدیم چرخه کاغذ ارزان قیمت را دوباره راه‌اندازی کنیم.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سالانه بیش از۴۰۰ میلیارد ریال یارانه از کل رسانه‌های کشور به صورت مستقیم پرداخت شده است که سهم رسانه های لرستان در دو ماه ابتدایی سال جاری حدود ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی با تاکید بر ساماندهی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی از آمادگی معاون مطبوعاتی برای تامین مدرس دوره های اموزشی در لرستان خبرداد.
وی بر اجرای طرح رتبه‌بندی خبرنگاران تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم شغل خبرنگاری در کشور به‌ عنوان یک حرفه بهادار باقی بماند، باید به سمت رتبه‌بندی پیش برویم.
مهدی پور تصریح کرد: همه کسانی که عضویت خودشان را در سامانه رسانه تکمیل کنند از اینترنت رایگان بهره مند می شوند و وزارت صمت نیز اعلام کرده است، جهت اعطای وام خرید کالا به خبرنگاران از طریق سامانه انجام خواهد شد.
وی از تدارک بسته حمایتی ویژه خبرنگاران خبرداد و گفت: در ماه‌های آینده یک بسته حمایتی شامل ۱۰ مورد که مسائل ایمنی، زیرساختی، خدماتی و پشتیبانی زیادی گنجانده شده، است در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد.

print