لرستان با یک غول بیکاری از سنوات گذشته مواجه بوده است/ استاندار لرستان
لرستان با یک غول بیکاری از سنوات گذشته مواجه بوده است/ استاندار لرستان

به گزارش گفتار ما به نقل از فارس، هوشنگ بازوند در جلسه شورای عالی قضایی استان لرستان که با حضور وزیر دادگستری در خرم‌آباد برگزار شد با اشاره به اینکه ‌آمار بالای بیکاری در این استان موجب رنجش خانواده‌ها شده است، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم که بیکاری را در استان لرستان برطرف کنیم […]

هوشنگ بازوند

به گزارش گفتار ما به نقل از فارس، هوشنگ بازوند در جلسه شورای عالی قضایی استان لرستان که با حضور وزیر دادگستری در خرم‌آباد برگزار شد با اشاره به اینکه ‌آمار بالای بیکاری در این استان موجب رنجش خانواده‌ها شده است، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم که بیکاری را در استان لرستان برطرف کنیم زیرا اگر این برطرف نشود با مشکلات اجتماعی و بز‌ه‌های ناشی از بیکاری روبه‌رو هستیم.

استاندار لرستان گفت: امروز سرمایه‌گذاران بیش از هر چیز به دنبال امنیت هستند از این رو باید تلاش کنیم که موانع سر راه سرمایه‌گذاران را برطرف کنیم تا بتوانند در این استان که دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی است سرمایه‌گذاری کنند.

بازوند خاطرنشان کرد: باید از رئیس کل دادگستری لرستان و دادستان خرم‌آباد به خاطر همکاری با سرمایه‌گذاران و برطرف نمودن موانع حوزه سرمایه‌گذاری تقدیر و تشکر کنیم.

وی گفت: اگر بخواهیم بیکاری را در لرستان به میانگین کشوری برسانیم نیازمند ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم که دولت به تنهایی نمی‌تواند این اعتبار را تأمین کند و حتماً باید بخش خصوصی در این زمینه وارد شود.

این مسئول تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات ما در بحث پروژه‌ها این است که درگیر پروژه‌هایی هستیم که در قالب اصل ۴۴ وارد شده و هزینه‌های سنگینی را روی دست دستگاه قضا گذاشته است. از این رو همه باید تلاش کنیم که این موانع را برطرف کنیم.

استاندار لرستان گفت: ما امروز در بحث اقتصاد مقاومتی حرکت و تلاشی را شروع کرده‌ایم و خوشبختانه تاکنون در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته‌‌ایم.

وی افزود: ما در زمینه اصل ۴۴ موفق عمل نکرده‌‌ایم از این رو باید در بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد به خوبی عمل کنیم تا شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه و به ویژه استان لرستان باشیم.