لرستان در تهیه آب شرب و کشاورزی با بحران مواجه شده است
لرستان در تهیه آب شرب و کشاورزی با بحران مواجه شده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: استان در تهیه آب شرب و کشاورزی با بحران مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴ به نقل از ایسنا، بهرام ستاری دستنایی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب لرستان که در محل سالن شماره دو استانداری استان برگزار شد، اظهار کرد: جلسات متعددی در خصوص مدیریت آب به ریاست استاندار لرستان برگزار شده و در روزهای گذشته برای سد ایوشان تصمیمات خوبی گرفته شد که متناسب با نیاز مردم، آب سد بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی و امور آب  مدیریت و برای آبیاری باغات و کشاورزی اهالی آن منطقه رها شود.
وی با بیان اینکه بنا شد متناسب با نیاز مردم به دلیل امنیت غذایی تصمیم‌گیری شود، تصریح کرد: کاشت هر گونه محصول آبدوست کما فی السابق ممنوع است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: البته کشت‌هایی که تا به امروز در زمینه‌های گوناگون برای نیازهای مردم کاشته شده است باید مدیریت شوند.
ستاری دستنایی بیان کرد: به دلیل  خشکسالی و کمبود منابع آب، در تهیه آب شرب و کشاورزی دچار بحران هستیم لذا از کشاورزان عزیز درخواست داریم  کشت‌هایی که جهاد کشاورزی استان به عنوان الگو ارائه می‌دهد را در دستور کار خود قرار دهند تا در سال آینده با بحران آب و کمبود آن مواجه نشویم.
وی در خصوص جمع‌آوری موتور  پمپ‌های آب گفت: در بحث مدیریت  منابع آببا کشاورزان بومی که دستورالعمل‌ها را رعایت کنند هیچ مشکلی نداریم و با رویکرد همراهی، کار در حال انجام است؛ برای رفاه مردم باید تصمیماتی متناسب با نیازشان گرفته شود و می‌طلبد به مردم خدمت‌رسانی کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: موتور پمپ‌های آب  افرادی که زمین‌های کشاورزی را اجاره کردند و یا دلال‌های واسطه‌گری هستند که با نگاه اقتصادی بر خلاف دستورالعمل‌های امور آب و جهاد کشاورزی در سطح وسیعی فراتر از الگو کشت کرده‌اند جمع‌آوری خواهد.