استاندار لرستان گفت:

لرستان قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد

به گزارش به گزارش گفتار ما ۲۴ استاندار لرستان گفت: شرایط مطلوب برای تبدیل لرستان به قطب گردشگری کشور وجود دارد و باید تلاش شود با احیا ظرفیت های موجود لرستان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود. هوشنگ بازوند در همایش نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران و جهان در بروجرد افزود: با توجه به  […]

به گزارش به گزارش گفتار ما ۲۴ استاندار لرستان گفت: شرایط مطلوب برای تبدیل لرستان به قطب گردشگری کشور وجود دارد و باید تلاش شود با احیا ظرفیت های موجود لرستان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود.

هوشنگ بازوند در همایش نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران و جهان در بروجرد افزود: با توجه به  اینکه  لرستان  استان ثروتمندی از لحاظ منابع طبیعی و شرایط آب و هوایی است شرایط پذیرش و تبدیل‌شدن به مقصد گردشگری را دارد.

بازوند از ثبت ملی ژئوپارک های استان لرستان خبرداد و افزود: استان لرستان به‌عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور  انتخاب ‌ شده و در این راستا اقدامات قابل قبولی در راستای توسعه و ثبت ژئوپارک های آن انجام‌شده است.

وی با اشاره به وجود بیش از دو  هزار و۵۰۰ کیلومتر رودخانه و آبراه در لرستان تصریح کرد: تبدیل این استان به مقصد گردشگری مستلزم صرف اعتبارات بسیار زیادی است که لازمه این مهم سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

ایشان از واگذاری سه هکتار زمین رایگان به سرمایه گذاران برای ساخت هتل پنج ستاره خبر داد  و گفت: لرستان با توجه به داشتن ظرفیت های گردشگری فراوان باید از محل عبور گردشگران به مقصد گردشگری تبدیل شود.