لرستان یکی از قطب های شیلات کشور است
لرستان یکی از قطب های شیلات کشور است
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت های لرستان در حوزه ی شیلات اظهار کرد: این استان لرستان یکی از قطب های شیلات کشور است.

به گزارش گفتار ما ۲۴، سید جواد ساداتی نژاد امروز جمعه، سی ام دی ماه، با حضور در استان لرستان  و بازدید از چند طرح کشاورزی، شیلات و آبخیزداری شهرستان با بیان اینکه کشت دیم استان لرستان در کشور سرآمد است، به ظرفیت های بی نظیر استان لرستان در کشاورزی و دامپروری، اشاره و عنوان کرد: مردم این استان، در طول تاریخ، در کشاورزی و دامپروری ابداعات و ابتکارات زیادی داشته اند.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به ظرفیت های لرستان در حوزه ی شیلات اظهار کرد: این استان، یکی از قطب های شیلات کشور است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه شیلات یکی از ظرفیت های تولید اشتغال و ثروت است و زمینه ی توسعه ی آن در لرستان وجود دارد ادامه داد: به همین منظور در طرح تحول شیلات سهمیه برای استان در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با کمک استاندار لرستان سازوکار جبران خسارات ناشی از سیل گذشته ارائه می شود.

ساداتی نژاد در مورد خسارات بخش کشاورزی در شهرستان پلدختر تصریح کرد: این اراضی حدود ۴۰۰ هکتار هستند که بنا بوده برای آنها زمین معوض در نظر گرفته شود ولی به دلیل نبود زمین کافی محقق نشد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک استاندار و نماینده ی مردم شهرستان برای تامین این مطالبه سازوکاری به وجود آوریم.

وزیر جهاد کشاورزی، تامین منابع آب را یکی از مهم ترین زیرساخت ها برای محافظت از روستاها در پلدختر عنوان و اظهار کرد: در این شهرستان، بیش از ۳۰۰ روستا وجود دارد که برای صیانت از آنها باید طرح های آبخیزداری، کشاورزی و دامپروری را تقویت و حمایت کنیم.

وی به بازدید از چند طرح آبخیزداری در پلدختر اشاره و عنوان کرد: اعتبارات خوبی برای آبخیزداری اختصاص دادیم که انتظار داریم تا قبل از پایان سال به پروژه های مطالعه شده اختصاص داده شوند.

ساداتی نژاد به بازدید و بررسی چند پروژه دیگر از جمله باغات، اراضی شیب دار در این حضور اشاره و ابراز کرد: برای اراضی شیب دار اعتباراتی از گذشته تخصیص داده شده است که خوشبختانه بخش عمده ای از آن در استان جذب شده است.

  • خبرنگار: مرتضی مرادی منش