لزوم اخذ تاییدیه ایمنی آسانسور قبل از صدور پایان کار به شهرداری ها ابلاغ شده است
لزوم اخذ تاییدیه ایمنی آسانسور قبل از صدور پایان کار به شهرداری ها ابلاغ شده است
مدیرکل استاندارد لرستان گفت: در سال 1401هزار و ۶۲ تاییدیه ایمنی آسانسور با اعتبار یک ساله در استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، وحید والی زاده مرادی در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: در راستای استانداردسازی و اجرای آزمون های اولیه و ادواری آسانسورها، برای ۴۳۹ مورد بازرسی اولیه، ۵۹۰ مورد بازرسی ادواری از آسانسورهای برقی، و ۳۳ مورد بازرسی از آسانسور هیدرولیکی، تاییدیه ایمنی آسانسور صادر شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، همه آسانسورهای کششی (مسافربری) نصب شده در کشور مشمول مقررات استانداردهای اجباری هستند و موضوع لزوم اخذ تاییدیه ایمنی آسانسور قبل از صدور پروانه پایان کار ساختمان به شهرداری ها ابلاغ شده است.

والی زاده مرادی گفت: پیرو دستور دادستان مرکز استان، در راستای اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، پلمب آسانسورهای غیر استاندارد در دستور کار کارشناسان این اداره کل برای سال جاری قرار گرفته است و همچنین در سال گذشته تعداد ۱۸ مورد آسانسور غیر استاندارد دستگاه های دولتی، مجتمع های تجاری، مسکن مهر، ساختمان های پزشکان و شخصی در سطح استان پلمب شده است.

مدیرکل استاندارد لرستان بیان کرد: شهروندان می توانند برای اطلاع از اصالت تاییدیه ایمنی آسانسور، کد ۱۰ رقمی شناسه ملی نصب شده در کابین را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و در صورت غیر معتبر بودن تاییدیه، موضوع را از طریق شماره تلفن۳۳۲۳۸۳۹۳ داخلی ۱۱۰ به اداره کل استاندارد لرستان گزارش دهند.