لزوم به کارگیری نیروهای متعهد و متخصص از سوی استاندار جدید لرستان
لزوم به کارگیری نیروهای متعهد و متخصص از سوی استاندار جدید لرستان
نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر لزوم به کار گیری نیروهای متعهد و متخصص از سوی استاندار جدید این استان تاکید کرد.

به گزارش گفتار ما ۲۴ به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: رحمت خداوند به کسی داده می‌شود که از رحمت خداوند چیزی در وجودش باشد، خودش اهل مهربانی و کمک به دیگران باشد.

وی با تاکید بر رحم و مهربانی به خانواده، همسایگان، اطرافیان، مشتری، فروشنده، زیر دست، همکاران، مردم و… افزود: اگر تو به دیگران رحم نمی‌کنی نباید توقع رحمت از طرف خداوند داشته باشی، همدیگر را مورد ملاطفت و مهربانی قرار دهید، اگر در درون کسی حب مال، جان، مقام، شهرت، حسرت و… وجود داشته باشد موفق نخواهد شد و اگر مال دوستی حرام، مقام و شهرت حرام و صفات ناپسند را از خود دور کند، شیطان نیز به او نزدیک نخواهد شد.

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های انتقال امام راحل از ترکیه به عراق در سال ۴۴، هجرت امام از عراق به پاریس و… گفت: اگر ملت و امام این اتفاقات سخت را پشت سر نمی‌گذاشتند و این صبر و شکیبایی را تحمل نمی‌کردند ما الان از عزت، شرافت و افتخار برخوردار نبودیم.

وی با اشاره به روز وقف، نیروی انتظامی، سالمندان، روستا و عشایر گفت: در این مناسبت‌ها نکاتی که لازم بوده را بیان می‌کنیم و توقعات و انتظارات در این رابطه را بیان خواهیم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به ارتحال ملکوتی علامه آملی و تسلیت این مصیبت به امام عصر، رهبری، مراجع، حوزه‌های علمیه و… افزود: ایشان دانشمندی در جهان اسلام بودند که در حوزه‌های مختلف علوم انسانی کم نظیر بود و در سایه تهذیب نفس و عبودیت الهی به مقاماتی معنوی رسید که در فکر ما هم نمی گنجد.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره با تالیفات گران سنگ، تربیت شاگردان نام و نشان دار، حضور در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی، همراهی با امام راحل و رهبری گفت: اینها برای ما درس آموز است که تعبیرات ایشان در رابطه با رهبری حجت شرعی را در پی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله وقف گفت: کتب موجود دینی حاکی از اهمیت وقف است، حفظ و نگهداری موقوفات به عنوان وظیفه شرعی و قانونی بر عهده اوقاف و امور خیریه است، البته همکاری مردم نیز در این رابطه یک وظیفه شرعی است، از تمام واقفینی که در استان ما این امر خیر را انجام می‌دهند تشکر و قدردانی می‌کنم و خیر دنیا و آخرت را برای همه آنها درخواست می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه سخنان خود بیان داشت: اوقاف و امر خیریه وظیفه دارد به بهترین شکل ممکن این موقوفات را نگهداری و مدیریت کند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به روز نیروی انتظامی گفت: امام راحل در توصیه‌ای به نیروی انتظامی فرمودند که با کسانی که به حقوق مردم تعدی می‌کنند با شدت رفتار کنید، اما با اشخاص عادی و مردم به دوستی و رفاقت رفتار کنید.

وی بیان داشت: نیروی انتظامی طبق فرموده رهبری باید به گونه‌ای باشد که وقتی نامش برده می‌شود مردم احساس امنیت و آرامش کند، انضباط، دقت، جدیت در محیط کار، افزایش آموزش و مهارت‌های لازم، عمل به هنگام و اقدام فوری در انجام وظایف، هم عزت و هم سربلندی نیروی انتظامی را در پی خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: به ۵۰۰ شهید نیروی انتظامی و خانواده‌های آنها ادای احترام می‌کنیم و این روز را به کارکنان پر تلاش نیروی این روز را تبریک می‌گوئیم.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: در این روزها که شاهد برخی اقدامات از سوی هنجار شکنان و کسانی که ایجاد نا امنی می‌کنند، هستیم، اطلاع داریم که نیروی انتظامی با جدیت و کمک دستگاه‌های نظامی و انتظامی پیگیر برخورد با متخلفین هستند، برخی دستگیر شده‌اند و برخی دیگر دستگیر خواهند شد، قوه قضائیه استان نیز با همکاری مرکز با چنین متخلفینی با اشد مجازات برخورد خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حواشی انتخاب استانداران در دولت سیزدهم گفت: در نشریات، در بین نخبگان، فرهیختگان، فعالان، احزاب سیاسی و فضای مجازی مطالبی در این باره مطرح شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه کسانی عالمانه، دلسوزانه، همراه با منطق و استدلال و رعایت آداب و اخلاق اسلامی نظرات خود را تبیین کردند ادامه داد: این امر پسندیده است و برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی ارزشمند است.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: اما متأسفانه روش دیگری که در رعایت آداب اخلاقی و شرعی در آن نبود را مشاهده کردیم، چنین شیوه‌های تخریبی مخالف کتاب و سنت است و کسانی که به تخریب شخصیت افراد بپردازند طبق وعده قرآن، سنت و روایات فرجام خوبی در انتظارشان نیست.

وی تصریح کرد: گاهی آنچنان فضایی ایجاد می‌شد دروغ می‌گفتند اما دروغ‌ها را هنرمندانه می‌گفتند، حتی برخی افراد به شک می‌افتادند، وقتی در عمق قلم و نوشته آنها دقت می‌شد آثار هوای نفس و غلبه شیطان بر آن آدم را می‌توانست مشاهده کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: این قلم در راستای تفرقه افکنی در میان افراد، افشار و گروههای انقلابی بود، به هر حال باید با جهاد فرهنگی، تلاش نخبگان و فرهیختگان نقد و بررسی را عالمانه، دلسوزانه، همراه با منطق و استدلال بیان کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: به هر حال بعد از بررسی‌هایی که صورت گرفت آقای «فرهاد زیویار» به عنوان استاندار لرستان از سوی هیئت دولت رأی اعتماد گرفت که برای ایشان از خداوند موفقیت درخواست می‌کنیم، امیدواریم با فضل و الهی بتوانند با بهره گیری از خرد جمعی، وحدت، همدلی، به کار گیری افراد متعهد، متخصص، انقلابی، ولایتمدار با همت و کار مضاعف مبتنی بر کار کارشناسی، تحول همراه با جهش را برای لرستان رقم بزنند.