لوازم اطفاء حریق در ۱۱ شهرستان لرستان توزیع می شود
لوازم اطفاء حریق در ۱۱ شهرستان لرستان توزیع می شود
مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: برای جلوگیری و مقابله با آتش سوزی در سطح جنگل‌ها و مراتع لرستان لوازم اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، شیرزاد نجفی ضمن ارائه گزارشی از ۱۵۰ نقطه بحرانی استان، گفت: به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان و شهرستان ها و برای جلوگیری و مقابله با آتش سوزی در سطح جنگل‌ها و مراتع این لوازم اعطا شد.
وی گفت: به فصل حریق و خشک شدن سطح جنگل ها و مراتع اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۴ قلم از تجهیزات مقابله با حریق که در مجموع ۹۵۰ قلم از قبیل موتور سیکلت، دستگاه دمنده، فلکسی بک، لباس های ضد حریق، شن کش، بیل و…‌می باشند با اعتبار ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی فراهم شده است.
نجفی با ابراز رضایت از هماهنگی و عملکرد نیروها تصریح کرد: نقش مهم مردم محلی در جلوگیری از گسترش آتش سوزی در سطح جنگل ها  و مراتع، بر هیچکس پوشیده نیست؛ لذا انتظار داریم کمافی سابق مردم محلی یاری رسان منابع طبیعی استان باشند.
وی افزود: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراهای روستا درخواست داریم نسبت به آتش‌سوزی در سطح جنگل ها و مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش سوزی حتما مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع رسانی کنند تا همکاران ما در یگان حفاظت منابع طبیعی سریعا به موضوع رسیدگی کنند.
خبر: پیام عالیخانی چگنی