مجلس دولت را به مکلف به استمهال وام سیل زدگان سال ۹۸ کند
مجلس دولت را به مکلف به استمهال وام سیل زدگان سال ۹۸ کند
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاکید رییس جمهور درسفر دولت به لرستان مبنی بر امهال تسهیلات سیل زدگان، مجلس دولت را به این کار مکلف کند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید حمیدرضا کاظمی در حاشیه بازدید میدانی رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استمهال تسهیلات سیل زدگان از مهمترین مطالبات مردم پلدختر است چرا که در جریان سیل دچار خسارت های زیادی شدند.
وی افزود: برخی از مردم سیل زده پلدختر تمام زندگی چندین ساله خود را در جریان سیل از دست دادند که توان جبران آن از دست آنها خارج است و نیازمند همکاری و حمایت دولت هستند.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سررسید تسهیلات سیل زدگان و فشار بانک ها به افراد و ضامن های آنها، انتظار می رود دولت و مجلس این مسئله و مشکل سیل زدگان پلدختر را پیگیری و استمهال تسهیلات سیل بر اساس قانون به بانک ها ابلاغ کنند.
وی افزود: مهمترین مشکل حوزه کشاورزی در پلدختر زمین های تخریب شده از سیل سال ۱۳۹۸ است که محل کسب و کار، امرار معاش و ارتزاق مردم بوده و اکنون از بین رفته و تعیین خسارت نشده و مشکلی پیش روی مردم می باشد.
کاظمی یاد آورشد: یکی از مشکلات مهم پیش روی مردم لرستان به ویژه شهرستان پلدختر به عنوان جنوبی ترین نقطه استان و خروجی آب های سطحی، علاوه بر خشکسالی بیشتر سو مدیریت منابع آبی است.
وی افزود: چنانچه در گذشته سدهای چولهول و بن لار در بالا دست و طرح های آبخیزداری و آبخوان داری اجرا می شد، اکنون مردم این منطقه شاهد خشکسالی در تابستان و تهدید سیل در فصل بارندگی نبودند.
نماینده پلدختر در مجلس گفت: از وزارت نیرو در حق مردم لرستان در گذشته های دور اجحاف کردند که اگر در لرستان به عنوان چهارمین استان آبی کشور، آب های سطحی از طریق احداث سد مهار می شد، اکنون شاهد بی آبی و خشکی رودخانه کشکان نبودیم.
وی افزود: بنابر این انتظار می رود رییس مجلس مطالبات مردم پلدختر از جمله سد سازی و استمهال وام ها را پیگیر شوند تا عملیاتی شود که این سفر یکی از نقاط امید مردم منطقه است.