مدیران استانی ریسک‌پذیر باشند/ هوشنگ بازوند

استاندار لرستان در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در استانداری لرستان برگزار شد با بیان این‌ که اگر مدیران استان ریسک‌پذیر باشند و این قانون را اجرا کنند، لرستان به توسعه خوبی خواهد رسید، افزود: تنها دستگاهی که تاکنون توانسته آن را اجرا کند استانداری بوده است که آن هم با پی‌گیری‌ های […]

استاندار لرستان در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در استانداری لرستان برگزار شد با بیان این‌ که اگر مدیران استان ریسک‌پذیر باشند و این قانون را اجرا کنند، لرستان به توسعه خوبی خواهد رسید، افزود: تنها دستگاهی که تاکنون توانسته آن را اجرا کند استانداری بوده است که آن هم با پی‌گیری‌ های استاندار صورت گرفته است.
هوشنگ بازوند خاطرنشان کرد: از مدیران استان توقع داریم که از این طرح استقبال نموده و دل و جرات داشته باشند که آن را اجرا کنند.
وی با اشاره به این‌که بخش خصوصی دِلَش بیشتر از دولت برای مردم می‌سوزد، تصریح کرد: مجلس و دولت هم‌ روی بخش خصوصی و توانمندی ‌های آن برای پیشرفت توسعه در کشور تأکید دارند. وی با طرح این پرسش ‌که کجای دنیا اقتصادش بر پایه بخش خصوصی اداره نمی‌شود؟ تأکید کرد: بخش خصوصی تنها راه‌ حل مشکل بیکاری برای استان لرستان است.
بازوند تشریح کرد: متأسفانه فرمانداران یک گزارش هم در راستای این طرح به سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی ارائه نداده ‌اند و بعضی از دستگاه ‌ها هم مکاتبه نموده‌اند که پروژه‌ای برای معرفی نداریم؛ مگر می‌شود دستگاهی پروژه‌ای برای معرفی به بخش خصوصی نداشته باشد؟ به نظر من دلیل عمده معرفی نکردن و پی‌گیر نبودن این طرح عدم ریسک‌پذیری است.
بازوند بزرگ‌ ترین مانع سرمایه‌گذاری در استان را نرخ بیکاری عنوان کرد و گفت: به هر قیمتی که شده است باید نرخ بیکاری را کاهش دهیم و این مهم جز با حضور بخش خصوصی امکان‌پذیر نخواهد بود.
وی با اشاره به این‌که ساختار سازمان‌ ها را با این طرح می‌توان نوسازی کرد، ضرب‌العجل داد: آقای چگنی تا پایان دی‌ماه تکلیف استان جهت ماده ۲۷ معلوم کند تا استانداری گزارش خود را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال کند.
استاندار لرستان یک خبر تأسف‌بار دیگر را در بین سخنانش اظهار کرد و گفت: ۱۱ شهر در کشور وجود دارد که نرخ بیکاری آن‌ ها بالا است و متأسفانه ۳ شهر از آن مربوط به لرستان است. وی همچنین از ارسال نامه توسط استانداران ۶ استان زاگرس‌ نشین از جمله لرستان به رییس‌ جمهور خبر داد و افزود: در این نامه پیشنهاد‌ هایی را به آقای رییس‌ جمهور ارائه نموده‌ایم که از جمله این پیشنهاد ‌ها اختصاص سالانه ۵ درصد بودجه برای افزایش سهم دولت برای بودجه‌ های عمرانی استان ‌ها تصویب شود.

هوشنگ بازوند

هوشنگ بازوند