مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل دیوان محاسبات استان لرستان برگزار شد
مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل دیوان محاسبات استان لرستان برگزار شد
مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل دیوان محاسبات استان لرستان با حضور مدیر کل ، رییس ستاد اقامه نماز، معاونین، کارکنان و فرزندان آنان برگزار شد.

به گزارش گفتار ما، مدیر کل دیوان محاسبات استان در این مراسم گفت جشن عبادت برنامه ای است که آغازگر یک حرکت منسجم برای گام برداشتن در مسیر ارزش های دینی و معنوی محسوب می شود.

وی اظهار کرد به تکلیف رسیدن ، یک عید به حساب مى آید ، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسیده ایم که خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت کنیم و بنده شایسته او به حساب آییم . ما با جشن تکلیف نعمتهاى خدا را گرامى مى داریم و این روز بزرگ را که در آن به سنّ تکلیف رسیده ایم ، بعنوان یک روز پرشکوه و خاطره اى به یادماندنى به یاد مى سپاریم.

وی ادامه داد: وقتی فردی به سن تکلیف می‌رسد،مکلف خواهد شد که واجبات دینی اعم از خواندن نماز، خواندن قرآن، گرفتن‌روزه؛ رعایت حجاب، دروغ نگفتن، غیبت نکردن و غیره را انجام دهند و بعد از سن تکلیف باید مواظب باشند مسائلی که از طرف خداوند به عنوان واجبات محسوب می شوند را رعایت کنند.

رییس ستاد اقامه نماز استان لرستان بیان کرد: رسیدن به سن تکلیف، سنی است که یکسری دستورات دینی باید فرد انجام دهد و مسئولیت پذیر باشد و این دستورالعمل ها و تعالیم دینی برای هدایت انسانها و رسیدن به قرب الهی و کمال می باشد.

وی اظهار کرد: برای نزدیک شدن به خداوند باید آن تکالیف واجب را به جا آورد و سعی کنیم با خواندن قرآن چون خیلی از تعالیم و تکالیف دینی خداوند در قرآن بیان شده، از واجبات دینی بیشتر مطلع شویم.

حجت الاسلام چراغی اضافه کرد: خداوند کسی که به سن تکلیف می رسد مسیر راهنما و هدایت زندگی را برای آن مشخص می‌کند که ما می‌توانیم از طریق آن به جایگاه واقعی انسان دست یابیم.

وی ادامه داد: افرادی که از یک مرحله به مرحله دیگر زندگی وارد می شوند باید شرایط و ضوابط آن مرحله جدید را رعایت کنند که در حال حاضر کودکانی که امروزه به سن تکلیف رسیده اند از یک مرزی گذر می کنند و وارد مرحله جدیدی از زندگی خواهند شد که این مرحله باید برای کسب دانش و علم بیشتر، سبک مسائل دینی و مذهبی باشد تا به جایگاه واقعیت انسان برسند.

در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس و هدایایی از طرف دیوان محاسبات کشور از فرزندان همکاران به سن تکلیف رسیده و همچنین در راستای فرزند آوری از دو نفر کارکنان تجلیل بعمل آمد.