مردم لرستان از طایفه‌گرایی در انتخابات پرهیز کنند
مردم لرستان از طایفه‌گرایی در انتخابات پرهیز کنند
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه ترکیب هیئت‌های اجرایی باید به‌گونه‌ای باشد که افکار عمومی را راضی و قانع کند، گفت: مردم از طایفه‌گرایی در انتخاب نمایندگان مجلس پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جایگاه مهم مجلس در تاریخ، اظهار داشت: دستیابی به مجلسی با محوریت منافع مردم بیش از یک قرن مبارزه روحاینت، علما، روشنفکران و عموم اقشار مردم را در عقبه دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات نماد مشارکت مردم و مظهر اراده ملی است، افزود: انتخابات در کلام مقام معظم رهبری جلوه حضور، مشارکت مردم و فرصتی برای تجدید قوای مردم و کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: انتخابات حق و تکلیف است و مردم می‌توانند با انتخاب افراد آگاه، شایسته، کاردان و انقلابی به رشد و توسعه این استان کمک کنند.

وی با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس بیان کرد: حدود ۳۸ اصل از قانون اساسی مربوط به مجلس شورای اسلامی است و نمایندگان در قبال ملت ایران مسئولیت دارند.

شاهرخی گفت: ۱۹ کمیسیون در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و افرادی باید برای نمایندگی مجلس ثبت‌نام کنند که تخصص و تجارب لازم را برای انجام وظایف تعیین‌شده داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان از ائمه‌جمعه تقاضای طرفداری از فرد یا جناح خاصی را نکنند، ابراز کرد: وظیفه ائمه‌جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه توصیه مردم به انتخاب افراد اصلح، نخبه، آگاه، انقلابی، استکبارستیز و مشارکت حداکثری در انتخابات است.

شاهرخی اظهار داشت: ائمه‌جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه حق ورود در هیئت‌های اجرایی و نظارت برای تأیید و یا رد صلاحیت نامزدها را ندارند و از هر گونه موضع‌گیری در ارتباط با نامزدها و ستادهای انتخاباتی باید پرهیز کنند، در غیر این‌ صورت باید استعفا کنند.

وی با اشاره به توصیه به هیئت‌های اجرایی برای عمل به قانون افزود: ترکیب هیئت‌های اجرایی باید به‌گونه‌ای باشد که افکار عمومی را راضی و قانع کند و شک و شبهه‌ای را ایجاد نکند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مشارکت، سلامت انتخابات، امنیت انتخابات و رقابت سالم را مهم دانست و عنوان کرد: همه مردم، داوطلبان و حامیان باید در راستای اتحاد، وحدت و مشارکت حداکثری مردم گام بردارند.

وی با بیان اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس از دادن وعده‌هایی فراتر از توان خود و امکانات لرستان پرهیز کنند، بیان کرد: انتخابات باید امیدآفرین باشد و بر ارتقای سرمایه اجتماعی بیفزاید.

شاهرخی با تأکید به اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس اگر می‌دانند که توان انجام وظایف را ندارند به انتخابات ورود نکنند، گفت: انتخاب نمایندگان شایسته و کاردان با توسعه استان‌ها رابطه تناتنگ دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به لزوم هماهنگی و همدلی بین نمایندگان ابراز کرد: مردم باید نمایندگانی را انتخاب کنند که در تراز انقلاب اسلامی باشد و به‌دور از تشتت در راستای پیشرفت و رفع محرومیت گام بردارند.

شاهرخی با بیان اینکه سوگند دادن برای رأی‌دادن و نگاه قومی و قبیله‌ای در انتخابات مطرود است و گفت: مردم باید به‌دور از طایفه‌گرایی، جناح‌بازی و قوم‌گرایی با شناسایی افراد نخبه در راستای قانون‌گذاری بهتر و امیدآفرینی در جامعه تلاش کنند.

  • خبرنگار: الهه احمدی سبزوار