مشارکت اقتصادی ۱۲ درصدی زنان در لرستان
مشارکت اقتصادی ۱۲ درصدی زنان در لرستان
معاون زنان استاندار لرستان گفت: با بیان اینکه در راستای توانمندسازی بانوان حمایت‌هایی در قالب آموزش‌های مهارتی صورت گرفته است، افزود: سیل و شیوع بیماری کرونا به زنان سرپرست خانوار از لحاظ اقتصادی آسیب وارد کرد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، ناهید پرویزپور در جلسه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که در سالن جلسات هتل زاگرس با حضور سفیر سوئد و نماینده مقیم سازمان ملل در ایران برگزار شد، افزود: تعداد زنان در لرستان ۸۷۰ هزار نفر بوده که ۴۹.۳ درصد جمعیت استان را به خود اختصاص می‌دهند.

وی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی زنان در لرستان ۱۲.۱ درصد و پایین تر از استاندارد کشوری است. مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان ادامه داد : ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی برای توانمندسازی بانوان در استان وجود دارد.

پرویزپور با بیان اینکه در راستای توانمندسازی بانوان حمایت‌هایی در قالب آموزش‌های مهارتی صورت گرفته است، افزود: سیل و شیوع بیماری کرونا به زنان سرپرست خانوار از لحاظ اقتصادی آسیب وارد کرد.

پرویز پوربیان کرد: ۶۷ هزار زن سرپرست خانوار و بد سرپرست در لرستان نیازمند حمایت‌های مالی هستند تا با توانمندسازی به درآمدزایی برسند.