مقدمات توسعه فیبر نوری خانگی در لرستان فراهم می شود
مقدمات توسعه فیبر نوری خانگی در لرستان فراهم می شود
مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: مقدمات توسعه فیبر نوری خانگی در لرستان فراهم می شود.

به گزارش گفتار ما، نبی‌اله شمسی‌فر به یک خبر خوب در حوزه ارتقاء تکنولوژی اشاره و اظهار کرد: امسال ارتقاء تکنولوژی تلفن همراه از ۴G به ۵G را در خرم‌آباد و بروجرد خواهیم داشت، زیر ساخت‌ها آماده است و منتظر مجوزها هستیم.

وی با اشاره به اینکه حداکثر تا ۲ ماه آینده ارتقاء تکنولوژی تلفن همراه ۴G به ۵G انجام می‌شود،‌ گفت: بیش از یازده سایت ۵G در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: نکته دیگر اینکه در استان به زودی تفاهم نامه مدیران ارشد مخابرات ایران با استاندار را در راستای توسعه فیبر نوری خانگی خواهیم داشت.

شمسی‌فر افزود: مقدمات این کار فراهم شده و ظرف ۲ ماه آینده این تفاهم نامه در شورای اداری به امضا می‌رسد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی ما این است در قالب این طرح ۱۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شود و به صورت متوازن همه شهرها را پوشش بدهیم.

مدیرمخابرات منطقه لرستان با اشاره به اینکه تنها مصوبه سفر رئیس جمهور به استان در حوزه ارتباطات و مخابرات اجرا و اتصال سد رودبار به شاپورآباد بود، عنوان کرد: این پروژه به طول ۸۰ کیلومتر با اعتباری حدود ۱۲ میلیارد تومان در دو فاز شروع شد.

شمسی‌فر گفت: فاز اول پروژه به طول ۴۰ کیلومتر از سد رودبار تا سایت ماهیچال و فاز دوم از سایت ماهیچال تا شاپور آباد است، البته اتصال شهر تیتکان بزنوید با طول ۸ کیلومتر به پروژه اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه بیش از ۹۰ درصد رشد فیزیکی دارد، اظهار کرد: امیدواریم کل پروژه ظرف یک ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.