ممنوعیت سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی در فضای انتخاباتی لرستان
ممنوعیت سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی در فضای انتخاباتی لرستان

به گزارش گفتار ما، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: در این عرصه باید از تخریب معنوی (ترور شخصیت) بزرگان و مسئولان نظام خودداری کرد تا وحدت ملی و استقلال کشور تقویت و دشمنان انقلاب منکوب و محمدتقی شاکرمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم […]

به گزارش گفتار ما، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: در این عرصه باید از تخریب معنوی (ترور شخصیت) بزرگان و مسئولان نظام خودداری کرد تا وحدت ملی و استقلال کشور تقویت و دشمنان انقلاب منکوب و محمدتقی شاکرمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستانتوطئه‌های احتمالی در نطفه خفه شوند و به دور از تعصبات قومی و محلی، با انتخابات افراد اصلح و شایسته بر سینه دشمنان انقلاب دست رد زد.
محمد‌تقی شاکرمی با بیان این که هدف از ورود به این عرصه بایستی خدمت به مردم و نظام باشد نه کسب قدرت و سلطه‌طلبی؛ افزود: چنان‌چه غیر از این باشد یاس و ناامیدی و بدبینی مردم را به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از تبلیغات زود‌هنگام و گوناگون و پرهزینه و توام با تحقیر و تخریب و افشای اسرار خصوصی افراد در فضای حقیقی و مجازی باید پرهیز کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان با اشاره به این که صاحبان زر، زور و قدرت نباید بر نامزدها سلطه داشته باشند و به عبارتی نامزدها نباید وام‌دار قشری خاص و وابسته به آن‌ها باشند، افزود: مصرف بیت‌المال خاص عامه مردم است نه گروه و جناحی خاص و قدرت مکتسبه، حق تبلیغات له یا علیه شخص یا گروه و جناحی ندارد.
شاکرمی خاطرنشان ساخت: شایعات مسموم و تفرقه‌انگیز، فضای انتخابات را مهلک و غبارآلود می‌نماید و سلامت روانی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی جامعه را به مخاطره می‌اندازد.
وی گفت: نامزد برنامه‌محور به دنبال خدمت و اجرای برنامه به نفع مردم است نه کسب قدرت و سخنران‌محور، لذا افرادی که به این میدان ورود می‌کنند و می‌بایست منافع ملی و نظام را بر مصلحت و منفعت شخصی و گروهی ترجیح داده و با اعمال رفتار خود در فضای حقیقی و مجازی موجب تضعیف نظام و دستاوردهای انقلاب، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی نشوند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان با بیان این که افراد و گروه‌ها در مقابل نظام، حق ایستادگی و منفعت‌طلبی ندارند، افزود: کاندیداها بایستی خود و طرفداران‌شان قانونگرا باشند و به عبارتی احترام قانون و مقررات جمهوری اسلامی آن را پاس بدارند.
شاکرمی با اشاره به این که کسانی که با انجام اعمال غیر‌متعارف و هنجارشکن و قانون‌گریزی وجاهت قانونی و نماینده و پارلمان را خدشه‌دار کنند، تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با آن‌ها برخورد قانونی شود، بیان کرد: در انتخابات برد و باخت مطرح نیست؛ سرنوشت مردم حفاظت از حقوق اساسی و شهروندی و کرامت انسانی رای دهندگان مطرح است؛ به عبارتی پیروز میدان مردم هستند نه شخص.
وی تصریح کرد: با رعایت اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مطبوعات و جرایم رایانه‌ای و تخلفات اداری، تبلیغات باید به صورتیانجام شود که هم فضای انتخابات سالم باشد و هم افراد اصلح و شایسته انتخاب شوند و هم شاهد قانون‌گرایی مردم ولایت‌‌مدار لرستان باشیم.محمد تقی شاکرمی