منطقه تفریحی بادامک لرستان و معضل نبود اینترنت
منطقه تفریحی بادامک لرستان و معضل نبود اینترنت
انتظار می رود فرمانداری یا بخشداری و مسئولین ذیربط پا پیش گذاشته و مشکل مربوطه را حل و فصل کنند تا هم اهالی منطقه بادامک پلدختر لرستان و هم افرادی که برای تفریح به این مکان تفریحی می روند بتوانند از نعمت اینترنت بهره مند شوند.

با سلام

پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات مردم دنیا را هر روز بیشتر از قبل به اینترنت نیازمند میکند و به دور از اینترنت برای نسل امروز تقریبا غیر ممکن است.
استفاده از اینترنت در کشور های مختلف جهان از جمله ایران باعث تسهیل در انجام بسیاری از امور روزمره شده است.
روستاها یکی از مناطقی هستند که به دلیل دور بودن از مناطق شهری ارتباط یافتنشان به اینترنت از اهمیت زیادی برخوردار است. با نوجه به اینکه روستائیان مانند شهرنشینان نیازمند انجام کارهای روزمره خود به وسیله اینترنت بوده وظیفه دولت فراهم کردن زیرساخت های لازم برای سهولت دسترسی روستائیان به اینترنت است و آبادانی روستاها از جنبه و ابعاد مختلف همواره باید مورد توجه مسئولان در برهه های مختلف باشد .
شهرستان پلدختر یکی از شهرهای است که به دلیل کمبود امکانات یکی از محروم ترین شهرستان های ایران و لرستان تبدیل شده است.
منطقه تفریحی بادامک با حدود ۱۰۰خانوار و جمعیتی حدود ۳۰۰نفری یکی از مناطق تفریحی هست که تقریبا اکثر افراد ساکن در پلدختر به طور متوسط دو هفته ای یک بار برای تفریح به آن منطقه سر می زنند.
اینترنت اکنون در سراسر ایران همه گیر شده است و تقریبا همه روستاهای ایران از اینترنت پر سرعت بهرمند هستند اما در روستا و منطقه تفریحی بادامک از توابع شهرستان پلدختر این موضوع تبدیل به یک معضل شده است و ساکنین این روستاها برای انجام یک کار اینترنتی کوچک باید حدود ۴۰ کیلومتر رفت و ۴۰ کیلومتر برگشت با آن همه هزینه گزاف که با یک پیگیری مسئولین میتواند مرتفع گردد را طی کنند تا بتوانند کارهای اینترنتی خود را انجام دهند.
نکته قابل تامل این است که کابل سراسری فیبر نوری از وسط این منطقه تفریحی عبور می کند و فاصله آن با دکل مخابراتی فقط ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر هست و جالب اینکه کانال ارتباطی بین دکل مخابراتی و خط فیبر نوری دو سالی هست که حفاری شده و فقط منتظر وصل شدن کابل فیبر نوری با دکل مخابرات هست که اهالی این منطقه از اینترنت پرسرعت استفاده کنند اما به دلیل جلوگیری شرکت نفت آسار هنوز امکان وصل آن صورت نگرفته است.
لذا انتظار می رود فرمانداری یا بخشداری و مسئولین ذیربط پا پیش گذاشته و مشکل مربوطه را حل و فصل کنند تا هم اهالی این منطقه و هم افرادی که برای تفریح به این مکان تفریحی می روند بتوانند از نعمت اینترنت بهره مند شوند.