موقعیت ۰۷ و درسی که ما آموختیم
موقعیت ۰۷ و درسی که ما آموختیم
اقدام هماهنگ اخیر فعالین رسانه ای و اجتماعی لرستان در خصوص موضوع پادگان ۰۷ نشان داد و اثبات کرد، در این استان دیگر فرصتی برای شعارهای دهان پر کن و آزمون و خطا وجود ندارد.

حسام شفیعی، پژوهشگر لرستانی طی یادداشتی که برای گفتار ما ۲۴ ارسال کرده است، نوشت: چند وقتی ست که در طول هفته های اخیر و به دنبال طرح مسائل پیش آمده در خصوص موضوع پادگان ۰۷ خرم آباد، شاهد دلسوزی و دغدغه های به حق فعالین اجتماعی و خصوصا اصحاب رسانه لرستان که همواره مطالبه گر حقوق مردم بوده و هستند، در فضای حقیقی و مجازی بودیم بطوریکه اکثر رسانه ها هر کدام به نوعی همدل و هم صدا بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی و رسانه ای خود، بعنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین پیگیر وضعیت پادگان ۰۷ که می تواند بعنوان یک ظرفیت فرهنگی و گردشگری در مرکز استان مطرح باشد، بوده و هستند.
و الحق و الانصاف مسئولین لرستان نیز به مدیریت استاندار لرستان هم صدای مطالبه گری دلسوزان رسانه را شنیده و در اولین فرصت پیگیر ماجرا شده و در بازدید میدانی از موقعیت پادگان ۰۷ دستورات و تصمیمات امیدوار کننده ای را صادر کردند که جای قدردانی دارد. فارغ از نتیجه و خروجی این تصمیمات که در آینده نه چندان دور مشخص خواهد شد، لازم دیدم نکاتی را بواسطه دوستی با آقای دکتر زیویار استاندار لرستان یادآور شوم.
آقای استاندار…
همانطوری که می دانید و می دانیم لرستان سرزمین داشته های بسیار و در عین از دست رفتن های بسیاری ست که در گذر زمان مظلومیت و محرومیت آن دل هر هم استانی دلسوز را به درد آورده و می آورد، لرستان سرزمین مهد و تمدن و دارای شناسنامه ای درخشان در طول تاریخ هست که در دولت های مختلف همواره مورد بی مهری قرار گرفته و تنها ره آورد دولت ها در این سرزمین پر استعداد، چیزی جز مناقشات سیاسی و طایفه ای نبوده و نیست.
آقای استاندار…
اقدام هماهنگ اخیر فعالین رسانه ای و اجتماعی لرستان در خصوص موضوع پادگان ۰۷ نشان داد و اثبات کرد، در این استان دیگر فرصتی برای شعارهای دهان پر کن و آزمون و خطا وجود ندارد، این مردم نجیب از شما بعنوان مدیر ارشد دولت در لرستان که خود فرزند این آب و خاک هستید، انتظار داشته و دارند برخلاف گذشته ها، بدور از دعواهای سیاسی و حاشیه های بی هدف و مشاوره های هدف دار، بذر امید را در دل کویر آلود لرستان بکارید.
و اینکه جناب آقای دکتر فرهاد زیویار….
اهل رسانه در این دیار همواره مدافع حق و حقوق مردم بوده و هستند و همواره با قلم و بیان خود هم وحدت بخش بوده اند و هم مشکلات، مسائل، فرصت ها، تهدیدها و چالش های استان را فریاد زده اند، اهل رسانه، مطمئن ترین واسطه شما و مردم می باشند، بنابراین همراه و هم جهت با اهل رسانه، تعامل و همگرایی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و علما و روحانیون دلسوز و استفاده از ظرفیت نخبگان در راستای توسعه و آبادانی لرستان گام بردارید. باشد که شاهد فردایی بهتر برای لرستان محروم باشیم.