نارضایتی از عملکرد بانک های لرستان برای پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن
نارضایتی از عملکرد بانک های لرستان برای پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن
معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: عملکرد بانک های استان برای پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، احمدرضا دالوند روز شنبه در نشست شورای مسکن استان اظهار کرد:برنامه مهم و اساسی مورد تاکید رییس‌جمهور رفع موانع پیش روی پروژه نهضت ملی مسکن است بنابراین باید تلاش کنیم تا شعار دولت مردمی را تحقق ببخشیم.

وی با بیان اینکه در خصوص عملکرد بانک ها مشکلات بسیاری وجود دارد اضافه کرد:اقدامات بانک های استان در طرح نهضت ملی مسکن قابل قبول نیست و ادعا می‌کنند توانایی تامین منابع مالی را ندارند.

معاون‌استاندار لرستان اجرای طرح نهضت ملی مسکن را از دغدغه های جدی مدیریت ارشد اجرایی برشمرد و افزود:هر پرونده‌ ای که از سوی متقاضیان آماده شود در کوتاهترین زمان اقدام لازم برای معرفی به بانک و دریافت تسهیلات انجام خواهد شد اما چندین‌ مانع برای تحقق اجرای طرح وجود دارد.

دالوند با بیان اینکه در خصوص تامین زمین مشکلاتی وجود دارد ادامه داد:‌در برخی شهرستان ها زمین دولتی نداریم همچنین در مواردی نیز توافقات به دلیل تداخل با اراضی کشاورزی محدود می شود.

وی افزود:۴۵ درصد متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن لرستان در خرم‌آباد و دورود هستند و باتوجه به اینکه حدود ۶۰۰ هکتار اراضی ارتش در این دو شهرستان است،چنانچه فرآیندها کوتاه شود ۸۰ درصد مشکلات برطرف خواهد شد.

دالوند اظهار کرد:در برخی از شهرستان ها زمین الحاق شده و در انتظار آماده سازی است، ۱۸ هکتار در منطقه قاضی آباد خرم‌آباد الحاق شده اما پس از ۶ ماه همچنان در انتظار مجوز کارگروه شورای فنی عالی شهرسازی است،همچنین یکهزار قطعه زمین در گذشته توسط سازمان زمین شهری خرم‌آباد به مردم واگذار شده است که اگر اقدامات لازم صورت نگیرد پس گرفته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ییان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم،حدود چهار هزار و ۱۰۰ واحد مسکن مهر بلاتکلیف در استان وجود داشت که حدود یکهزار و ۶۰۰ واحد تعیین تکلیف نشده اما مابقی به مالکان واگذار شده است.