نبرد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه لرستان دیدنی است
نبرد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه لرستان دیدنی است
دبیر شورای اطلاع‌رسانی لرستان گفت: نبرد اصحاب فرهنگ، هنر ‌و رسانه استان در عرصه‌های مختلف دیدنی است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، منصور احمدی، صبح روز جمعه چهارم شهریور ۱۴۰۱ در جلسه مشترک شورای اداری و شورای اطلاع رسانی لرستان که با حضور دکتر جهرمی سخنگوی دولت، دکتر زیویار استاندار لرستان، کلیه مدیران کل دستگاههای اجرایی، خبرنگاران و اصحاب رسانه که در محل سالن آمفی‌تئاتر استانداری برگزار شد، با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که نبرد مردم لر بیشتر از آنکه شنیدنی باشد دیدنی است، اظهار کرد: از این سخن وام می‌گیریم که نبرد اصحاب فرهنگ لرستان در عرصه فرهنگ دیدنی است.
وی ادامه داد: نبرد اصحاب هنر لرستان در عرصه تولید آثار هنری نفیس دیدنی است، نبرد اصحاب رسانه و مطبوعات لرستان در عرصه جهاد رسانه‌ای دیدنی است، نبرد مدیران لرستان علی‌الرغم همه تنگ‌ناها و ضعف‌ها و همه مشکلات دیدنی است.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان لرستان با اشاره به اینکه ما رسالت تبیینی داریم، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند جهاد تبیین، باید به این رسالت تبیینی خودمان جامه عمل بپوشانیم.
احمدی در ادامه تصریح کرد: دولتمردان، مسئولان و زحمت‌کشان مردم در عرصه خدمت‌رسانی در لرستان چند اولویت ویژه دارند، همه دولتمردان ارزشمند، فعال و دلسوز هستند اما در لرستان روحیه میدانی و جهادی که در آن‌ها وجود دارد دیدنی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: مردمی بودن و در کنار آن‌ها قرار داشتن، در رأس همه این مدیران استاندار لرستان اساس کار خود را بر در کنار مردم بودن قرار داده که این روحیه در تک تک مدیران استان ساری و جاری است.
وی بیان کرد: اقدامات خوبی که در لرستان در طی دولت سیزدهم اتفاق افتاده واقعاً در مرحله‌ای از پژوهشی که انجام دادیم ۱۰ مورد احصا شده که در ارزشیابی، نظارت و بررسی بر روی آمار و کاغذ و در عمل قابل ملاحظه و مشاهده است.
احمدی عنوان کرد: اعمال و خدماتی که در این دولت انجام شده قابل مقایسه با دوره‌های قبل نیست، در عرصه‌های فرهنگ، هنر، امور معیشتی ادعا داریم و می‌توانیم ثابت کنیم که اتفاقاتی افتاده است که قابل مقایسه نیست.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی لرستان افزود: ما در حوزه فرهنگی پروژه‌هایی داریم که سال‌ها به دلایل مختلف اقتصادی در رکورد بود که طی چند ماه گذشته فعال شدند و در حال پیشروی فیزیکی هستند که امیدواریم به زودی بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.
وی بیان کرد: در حوزه تحول فرهنگی و رسانه‌ای نیز همین اتفاق افتاده است، ما خودمان و رسالتمان را به‌عنوان مجری دولت خدمت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه می‌دانیم و افتخار می‌کنیم هرچند کم و ناقص در حال خدمت‌گذاری به فرهنگ والای لرستان هستیم.
منصور احمدی تصریح کرد: لرستان زیرساخت‌های فرهنگی بی‌شماری دارد، استان لرستان استان آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله‌العظمی کمالوندی ، علامه شهیدی، استاد زرین‌کوب، مهرداد اوستا، مسیح کردستان شهید بروجردی، شهید میرشاکی‌ها و سرداران بزرگی است که شاید اگر روحیه گمنامی نبود ما با نام آن‌ها آشنا بودیم.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی لرستان افزود: در استان روحیه والایی وجود دارد ما احساس می‌کنیم نسبت به سایر استان‌ها نیاز بیشتری داریم اما این مطالبه را با کمال عزت نفس بیان می‌کنیم، در حوزه فرهنگ و هنر و اقتصادی مطالبه داریم و از شما درخواست داریم بیان کنید اما عزت نفس قوم لر آنچنان است که با دست خالی باز هم در عرصه هر نوع نبردی دیدنی خواهد بود.