نشست همکاری های اقتصادی ایران و صربستان در بلگراد

اتاق بازرگانی ایران به نمایندگی از بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا ضمن تشکیل کمیته مشترک بازرگانی با طرف صربستانی، برای ارائه راه حل های نوآورانه به منظور حل مشکلات بر سرراه تجارت دو کشور فعالانه مشارکت نماید.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، هیات تجاری اقتصادی ایران که به صربستان سفر کرده بود، روز دوشنبه در نشست بررسی فرصت های همکاری بین دوکشور که در محل اتاق بازرگانی و صنایع صربستان در شهر بلگراد تشکیل شده بود حضور یافت.
در این نشست که باحضور ۶۵ شرکت مختلف از حوزه های گوناگون صنعتی ، تجاری ، کشاورزی و ارتباطات و مقامات دولتی کشور صربستان تشکیل شده بود ، حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و علیرضا پیمان پاک رییس سازمان توسعه تجارت ایران هم سخنرانی نمودند.
سلاح ورزی در این مراسم ضمن قدردانی از استقبال گرم مقامات و میزبانی خوب اتاق بازرگانی صربستان گفت: اتاق ایران در کنار حمایت و عزم جدی مقامات سیاسی کشور برای توسعه همکاری های اقتصادی ، تلاش خود را در جهت افزایش حجم تجارت دو کشور به کار خواهد بست.
نایب رییس اتاق ایران با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی در ایران و موقعیت مناسب کشور صربستان در اروپا افزود: گرچه در سال‌های گذشته میزان تجارت و تبادل بین دوکشور تناسبی با روابط خوب سیاسی فی مابین نداشته ، اما روند رشد این همکاری ها و توافقات اخیر ، آینده امیدوار کننده و نوید بخشی را نشان می دهد.
به گفته سلاح ورزی ؛ سه مشکل عمده در حوزه مبادلات بانکی ، مسائل گمرکی و فقدان بانک اطلاعاتی از ظرفیت ها و داشته های شرکت های دو طرف در حال حاضر نیاز به تمرکز و توجه بیشتری است و در این راستا اتاق بازرگانی ایران به نمایندگی از بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا ضمن تشکیل کمیته مشترک بازرگانی با طرف صربستانی ، برای ارائه راه حل های نوآورانه به منظور حل مشکلات بر سرراه تجارت دو کشور فعالانه مشارکت نماید.
تبادل هییت های تجاری و حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری بین دو کشور و برقراری خط ارتباطی بین دو اتاق از جمله موضوعاتی بود که در خصوص آنها صحبت و تبادل نظر و توافق به عمل آمد.
در بخش دوم این رویداد ملاقات رو در رو و مذاکرات تجاری بین شرکت های ایران و طرف های صربستانی صورت گرفت .
از نکات قابل توجه این نشست استقبال و حضور شرکت های متعدد از کشور میزبان بود.