اشتغال کلید واژه کاهش آسیب‌های اجتماعی در لرستان است
اشتغال کلید واژه کاهش آسیب‌های اجتماعی در لرستان است
نماینده سلسله‌ و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اشتغال کلید واژه کاهش آسیب‌های اجتماعی در لرستان است و اولویت اول من در لرستان مساله اشتغال و کاهش بیکاری و تبعات ناشی از آن است که یقینا با ایجاد شغل آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، یحیی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اولویت اول من در لرستان مساله اشتغال و کاهش بیکاری و تبعات ناشی از آن است که یقینا با ایجاد شغل آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
وی گفت: دستگاه‌های حاکمیتی موظف هستند برای ایجاد اشتغال پایدار در لرستان سرمایه‌گذاری کنند و یکی از این دستگاه‌ها شرکت شستاست.
ابراهیمی گفت: در شهرستان های دلفان و سلسله یک سری نیازسنجی و امکان سنجی انجام شده که چه کارخانجاتی را می‌توان در آنجا ایجاد کرد، الشتر یکی از شهرستان‌هایی است که براساس تحقیقاتی که در وزارت بهداشت انجام شده ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گیاهان دارویی دارد.
نماینده مردم دلفان و سلسله گفت: در کشت آبی برای هر هکتار بیست میلیون تومان درآمد وجود دارد در حالیکه در هر هکتار کشت گیاهان دارویی بالغ بر صد میلیون تومان درآمد خواهد داشت بطوریکه در نورآباد سالانه ۲۰۰۰ هکتار گشنیز و ۱۵۰ هزار تن نخود با کیفیت بالا کشت می‌شود اما به نام کرمانشاه صادر می‌شود
وی تصریح کرد؛ اگر کارخانجات تکمیلی و تبدیلی در حوزه کشاورزی در لرستان راه‌اندازی شود علاوه بر ایجاد اشتغال شاهد رونق اقتصادی مردم خواهیم بود.