نیمی از انتصابات ما از میان جوانان نخبه و با تعهد خواهد بود
نیمی از انتصابات ما از میان جوانان نخبه و با تعهد خواهد بود
استاندار لرستان از اختصاص ۷ هزار و ۹۳۷ میلیارد تومان اعتبار حاصل سفر رییس جمهور به این استان خبر داد و گفت: در حوزه سیاسی حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد از انتصابات ما از میان جوانان نخبه و با تعهد خواهد بود.

به گزارش گفتار ما ۲۴، فرهاد زیویار در نشست خبری با خبرگزاری های لرستان بیان کرد: در مورد سفر رییس جمهور باید گفت از حیث عدد و اعتبار تاکنون اعتبار بیشتری نسبت به سایر استانها برای لرستان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: سفر رییس جمهور به استان دارای حدود ۱۷۰ مصوبه بوده و از نظر اعتبارات پروژه های عمرانی ۶ هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان و علاوه بر آن در حوزه اعتبارات تسهیلاتی نیز مبلغ ۷۷۲ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده است.
استاندار لرستان عنوان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری ها نیز ۴۱۰ میلیارد تومان اعتبار در برای استان در نظر گرفته شده و در مجموع در قالب توافقات استان با نهاد ریاست جمهوری بیش از ۷ هزار و ۹۳۷ میلیارد تومان اعتبار در سفر رییس جمهور برای لرستان در نظر گرفته شده است.
زیویار در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به بودجه سال آینده استان داشت و افزود: اعتبارات سرمایه استانی رشدش ۴۴ درصد و رتبه استان در کشور ۱۰ است، در بخش نفت و گاز بودجه ۱۴۰۱ حدود ۳۵ درصد رشد داشته و رتبه لرستان سوم است، در حوزه اعتبارات توازن نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۴.۳۷ درصد رشد پیش‌بینی شده و در مجموع اعتبارات لرستان در بودجه ۱۴۰۱ در حوزه عمرانی رتبه ۱۴ در کشور را داریم.
وی گفت: موضوع اشتغال جز مواردی است که لرستان به شدت نیاز داشته و قریب ۱۱۸ هزار درخواست در سفر رییس جمهور به سیستم ثامد توسط مردم داده شده و حدود ۶۰ درصد آنها درباره اشتغال بود.
این مسوول در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: جلسات مختلفی با سرمایه گذاران مختلف برگزار شده و اقداماتی در حال انجام است و در حال انجام مذاکرات مختلف هستیم هر امکاناتی که لازم باشد برای جلب سرمایه گذاری تامین می کنیم.
استاندار لرستان عنوان کرد: دولت در نظام بودجه ریزی می خواهد صندوق عدالت و پیشرفت را راه اندازی کند و در این صندوق همه استانها مساوی نگاه شده و می توان امکانات خوبی را برای واحد‌های راکد و غیر فعال جذب کنیم.
زیویار بیان کرد: در عزل و نصب ها با کسی تعارف نداریم و مهمترین معیار کار کردن برای مردم بوده و در حوزه انتصابات اولویت با نیروهای بومی است و کسی باید در لرستان در منصب قرار بگیرد به صورت شبانه روزی فعالیت کند.
وی گفت: حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد از انتصابات ما بین جوانان نخبه و با تعهد ۳۰ تا ۴۰ سال خواهد بود.