هشدار به شهرهای جنوبی لرستان در پی احتمال وقوع سیلاب
هشدار به شهرهای جنوبی لرستان در پی احتمال وقوع سیلاب
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به هشدار به شهرستان‌های جنوبی این استان در پی وقوع سیلاب گفت: پیش‌بینی ما بارش ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر باران است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، مهدی پازوکی با اشاره به آماده باش همه دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان لرستان در پی احتمال وقوع سیلاب در استان اظهار داشت: در این راستا به شهرستان‌های جنوبی و به خصوص، الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد و منطقه سپیددشت هشدار داده شده است.
وی افزود: نسبت به جابجایی عشایر در حاشیه و حریم رودخانه‌ها نیز هشدار داده شده و کوهنوردان از صعود به مناطق مختلف پرهیز کنند.
پازوکی بر جلوگیری از عزیمت تورهای گردشگری به مناطق مختلف استان به خصوص مناطق جنوب شرقی تاکید و عنوان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی که رخ داده، پیش بینی ما این است که در برخی از مناطق به صورت رگباری و نقطه‌ای شاهد وقوع بارش ۱۰ و ۱۵ میلی متر باران باشیم.
وی گفت: اگر این امر صورت گیرد، قطعاً شاهد سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و همچنین آب گرفتگی معابر خواهیم شد.
پازوکی با تاکید بر اینکه بر همین اساس به پلیس راهور، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شهرداران ابلاغ شده که حتماً توصیه‌های ایمنی را به شهروندان و کسانی که در مسیر جاده‌ها تردد می‌کنند را انجام دهند بیان داشت: مسیل‌ها، رودخانه‌ها و همچنین رودها را باید پاکسازی کنند و همه عوامل در حالت آماده باش هستند تا اینکه خدایی ناکرده اتفاقی برای کسی رخ ندهد.