هیس! اینجا استان لرستان، کارگران مشغول کارند
هیس! اینجا استان لرستان، کارگران مشغول کارند
چند وقتی است در این فصل سرد زمستان، فضای رسانه ای استان لرستان گرم حکایت اخیر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان است که در اظهار نظری قابل تامل و البته اعجاب انگیز مدعی شده اند که "از مجموع ۴۰ هزار تعهد و سهمیه‌ ایجاد شغل برای لرستان که در سفر ریاست جمهوری به استان مطرح شده بود تاکنون حدود ۲۵ هزار و ۵۲ شغل آن محقق شده است."

حسام شفیعی، فعال رسانه ای لرستان طی یادداشتی که در اختیار پایگاه خبری گفتار ما ۲۴ قرار داده است، نوشت: چند وقتی است در این فصل سرد زمستان، فضای رسانه ای استان لرستان گرم حکایت اخیر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان است که در اظهار نظری قابل تامل و البته اعجاب انگیز مدعی شده اند که “از مجموع ۴۰ هزار تعهد و سهمیه‌ ایجاد شغل برای لرستان که در سفر ریاست جمهوری به استان مطرح شده بود تاکنون حدود ۲۵ هزار و ۵۲ شغل آن محقق شده است.”
جدای از صحت و سقم این گونه اظهار نظر جناب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، طی این چند روز هر چه به مغز خود فشار آورده ام که بپذیرم این اظهار نظر یک مدیر در لرستان است، نتیجه ای جز یک یاس و ناامیدی برایم چیزی حاصل نشده است. آخر برادر من! ایجاد اشتغال آن هم ۲۵ هزار و ۵۲ شغل در استانی که بند نافش از قدیم الایام با بیکاری و شاخص هایی چون فلاکت و بودن در صدر آمار بیکاری کشور بریده شده است، چگونه یهو در یک چشم برهم زدنی طی یک سال و خرده ای ۲۵ هزار و ۵۲ شغل ایجاد شده است، چه صنعت ورشکسته ای از لرستان احیا شده است و یا چه طرح اشتغال زای آنچنانی در آن راه اندازی شده است، منظور از ایجاد اشتغال مورد نظر شما دقیقا چی هست. آیا پرسه های بی هدف جوانان و تحصیل کردگان هم استانی در کوچه پس کوچه های شهرهای استان را جز این آمار محسوب نموده اید، آیا صرفا داشتن یک بیمه تامین اجتماعی اجباری و بدون حقوق و مزایا صرفا جهت ایجاد سابقه و استفاده از چتر حمایتی درمان در راستای تامین آینده هم استانی ها جز این آمار به حساب آمده است؟ آیا اصلا شما خودتان جز این آمار محسوب شده اید، هیچ می دانید ارائه این چنین آماری از اشتغال در استان بیکار لرستان و ارسال آن به پایتخت چه تبعاتی برای آینده مردم این سرزمین دارد؟
می طلبد نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان مجلس و خبرگان، استاندار و سایر مسئولین لرستان ضمن بررسی میدانی و دقیق این گفته مدیرکل، اشتغال های ایجاد شده را مستند به مردم و رسانه ها جهت تنویر افکار عمومی اعلام کنند چه بسا منی را که هر روز سر کوچه مان زاغ سیاه همسایه مون رو مفت و مجانی چوب می زنم و … سرکار بوده و هستیم و خود از دریافت حقوق و مزایای آن خبر نداریم!
گمان می رود و البته امید می رود این گفته شده بیشتر شباهت به خوابی باشد که برای توسعه لرستان در آینده نزدیک دیده باشید که انشالله تعبیر این خواب خیر باشد.