وعده سر خرمن وزیر نیرو به مردم لرستان
وعده سر خرمن وزیر نیرو به مردم لرستان
نمایندگان نباید دیگر فریب جلسات بدون خروجی وزارت نیرو را که طی سال های گذشته که فقط زمان را خریده و عملا هیچ کاری انجام نداده را بخورند.

مهسا احمدی، مدیر نشریه گفتار ما طی یادداشتی که برای گفتار ما ۲۴ ارسال کرده است، نوشت: بعد از سیلاب ۱۲ فروردین ماه سال ۹۸ که اکثر استان های کشور را درگیر سیل نمود، آقای اردکانیان وزیر نیرو از مناطق سیل زده استان لرستان بازدید نمودند‌ و در مصاحبه ای با رسانه ها اظهار داشتند که: اگر در لرستان ما به اندازه کافی سد می داشتیم، این همه خسارت به مردم وارد نمی آمد، نبود سد و مخازن کافی برای نگهداشت این حجم وسیع سیلاب کشکان که یک رودخانه وحشی است و دبی سیلابی آن بین ۵ تا ۶ هزار متر مکعب در ثانیه بود، می بایست در یک جایی آرام بگیرد و با ساخت سد آن را تسکین داد.

ولی متاسفانه وزیر نیرو حرف های خودش را هم قبول ندارد و بعد از گذشت نزدیک به ۲ سال از حادثه دلخراش سیلاب ۱۲ فروردین ماه ۹۸ لرستان، تاکنون هیچگونه اقدامی جهت احداث سدی که می تواند سیلاب شهرهای پلدختر، معمولان، چگنی و حتی بخشی از خوزستان را کنترل و مهار نماید، انجام نداده است.

همچنین در مورد لایروبی رودخانه ها، ساخت و ترمیم دیواره های حفاظتی روستاها و شهرهای آسیب دیده اقدامی صورت نگرفته است و مردم لرستان بسیار نگران سیلاب های فصل زمستان جاری و بهار هستند.

متاسفانه وزارت نیرو برای سایر استان های سیل زده از جمله خورستان، گلستان و فارس کار اساسی انجام نداده است، از طرفی قرار بود که جهت لایروبی رودخانه ها و احداث و ترمیم دیواره های حفاظتی شهرستان های خسارت دیده استان لرستان مبلغ یک هزار میلیارد تومان اختصاص دهند که تاکنون یک ریال اختصاص پیدا نکرده است، البته سایر استانهای سیل زده کشور هم جهت کنترل و مهار سیلاب و لایروبی رودخانه ها کاری انجام نشده و می توان گفت حرف های وزیر نیرو فقط و فقط وعده های سرخرمن بوده است.

اکنون انتظارمردم سیل زده و خسارت دیده لرستان از مجمع نمایندگان شان این است که طرح سوال از وزیر را در دستور کار قرار دهند و با همکاری سایر نمایندگان استان های سیل زده این وزیر ناکارآمد را استیضاح نمایند.

نمایندگان نباید دیگر فریب جلسات بدون خروجی وزارت نیرو را که طی سال های گذشته که فقط زمان را خریده و عملا هیچ کاری انجام نداده را بخورند.