پالایشگاه پلدختر، از رویا تا واقعیت!
پالایشگاه پلدختر، از رویا تا واقعیت!

یادمان هست با فرود هواپیمای رییس جمهور وقت جناب دکتر احمدی نژاد و هیات دولت در لرستان، امیدی تازه در دل مان زنده شد که بالاخره روز وصل یاران یاد باد و ما در آن روز به همت برخی و گفته هایشان صاحب پالایشگاه نفت شدیم و البته با سر و صدای زیاد در یک […]

131572_origیادمان هست با فرود هواپیمای رییس جمهور وقت جناب دکتر احمدی نژاد و هیات دولت در لرستان، امیدی تازه در دل مان زنده شد که بالاخره روز وصل یاران یاد باد و ما در آن روز به همت برخی و گفته هایشان صاحب پالایشگاه نفت شدیم و البته با سر و صدای زیاد در یک ظهر به یاد ماندنی که خاطره اش هنوز در ذهن مان هست و چه شعار هایی با مضمون تشکر تشکر که خطاب به همان دوستان داده نشد و این چنین شد ما صاحب پالایشگاه نفت شدیم و در یک چشم برهم زدنی تمام ناامیدی های مان یک شبه فراموش شد و سوار بر اسب مراد مشغول نوشتن نامه برای استخدام در پالایشگاه نفت پلدختر شده و در پوست خود نمی گنجیدیم. روزی که روستای محروم جلگه خلج تا صبح نخوابید و در روی ابرها جوانان شان برای خود یک مهندس نفت شده بودند و برخی این قول را به آنان و ماها داده بودن و ما هم باور کرده بودیم، که ای کاش در همان خواب می ماندیم و باوری در کار نبود. ولی ما به آن ها و حرف هایشان در خصوص اشتغال جوانان شهرستان اعتماد کرده بودیم. چاره ای جز این نبود. از آن زمان تاکنون چند صد روز می گذرد و پالایشگاه نفت ما…………. و متاسفانه در حد یک تابلو باقی ماند.

و این گذری بود و درد دلی از این طرح بزرگ در گذشته نه چندان دور!

بهر صورت گذشته ها گذشت، تا اینکه با انتخاب آقای سید حمیدرضا کاظمی در هفتم اسفند به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، موضوع احداث پالایشگاه جلگه جدی شد، نایب ریس کمیسیون شوارهای مجلس شورای اسلامی در ارتباط با احداث پالایشگاه مذکور با مسولین کشوری از جمله وزیر نفت و مدیران ارشد استانی وارد بحث و گفتگو شدند و سرانجام توانستند موانع احداث این پرژوه ی حیاتی را حل نمایند. نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به تازگی در دیدار با مردم جلگه، خبر احداث پالایشگاه را به مردم دادند و گفتند: جهت احداث این پالایشگاه با شش سرمایه گزار وارد مذاکره شده ایم و سرانجام با مذاکره با قرارگاه خاتم الانبیا، احداث پالایشگاه قطعی شده است، نایب ریس کمبسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزودند: بحث تامین خوراک روزانه پالایشگاه که روزی صد هزار بشکه می باشد نیز حل شده است.

در این ایام که برخی سیاست زدگان شهرستان سعی دارند خدمت رسانی نماینده به مردم را تحت الشعاع اقدامات خویش قرار بدهند آقای کاظمی بدون توجه به این حاشیه ها پی گیر حل مشکلات و معضلات مردم شهرستان به ویژه بیکاری جوانان این شهرستان می باشند.

ایشان با لابی و نفوذ ویژه ای که دارند تاکنون توانسته اند برای احداث کارخانجات گوناگون چندین سرمایه گزار را به شهرستان دعوت نمایند، اما متاسفانه مسئولین و مدیران شهرستان در این جهت همراهی و همکاری لازم را با نماینده مردم نداشته اند، بطوریکه حتی حاضر به ملاقات با این سرمایه گذاران نشده اند.آقای کاظمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در ارتباط با اهمیت سرمایه گزاری سرمایه گزاران در شهرستان پلدختر و معمولان گفتند: حتی اگر یک یهودی برای سرمایه گزاری به شهرستان پلدختر بیاید حاضرم دستش را ببوسم. با توجه به میزان منابع نفت و گاز در شهرستان پلدختر احداث پالایشگاه می تواند میزان نرخ بیکاری را در این شهرستان کاهش دهد در حالیکه احداث پالایشگاه و حل معظل بیکاری جوانان شهرستان از مطالبات جدی و عمده مردم این شهرستان می باشد. راستی عده ای سیاست زده با مانع تراشی در کار نماینده مردم به دنبال چه اهدافی هستند؟ تلاقی منابع سرشار شهرستان پلدختر و معمولان و لابی قوی، تلاش دلسوزانه و پی گیری جدی نماینده، نوید روزهای روشن و خوبی برای مردم شهرستان پلدختر و معمولان دارد.