پرداخت بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۰
پرداخت بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۰
مدیر شعب بانک کشاورزی استان لرستان گفت: شعب این بانک در سال 1400تعداد 25 هزار و420 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 19هزار و772 میلیارد ریال به کشاورزان و مشتریان پرداخت کردند که نسبت به پایان سال قبل 75درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، علی جهانی میر اظهار داشت: رشد ۷۵ درصدی پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ نسبت به پایان سال گذشته ، نمایانگر پاسخگویی بانک کشاورزی به نیاز های مالی مشتریان و تزریق منابع مالی بیشتر به بخش کشاورزی در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید و توسعه اقتصادی استان و همچنین ایجاد اشتغال پایدار و مولد در این بخش می باشد.
وی افزود : بیش از ۹۱٫۲ درصد از مجموع تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی استان در جهت حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش های مرتبط صرف شده که نشان از توجه ویژه به فعالین این حوزه می باشد. از طرفی با جذب بیش از صد درصد اعتبار تخصیصی تسهیلات ازدواج و پرداخت بالغ بر ۸۵۲ میلیارد ریال تسهیلات به ۹۸۳ نفراز متقاضیان در شمار استان های برتر در حمایت از جوانان و کانون خانواده قرار داریم.
جهانی میر گفت: شعب بانک کشاورزی استان لرستان در سال ۱۴۰۰در پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون که در اهم امورات توسعه زیرساخت کشاورزی در استان می باشد با جذب صد در صد اعتبار و پرداخت ۶۴۱ فقره تسهیلات به مبلغ بیش از ۱۰۸۰ میلیارد ریال ، با همکاری کارکنان متعهد و تلاشگر سازمان جهاد کشاورزی استان زمینه اشتغال برای ۳۶۹ شهروند لرستانی را فراهم کردند و در زمره استان های فعال در این زمینه جای گرفتیم.
وی خاطر نشان کرد: اعتبارات بانک کشاورزی به منظور پرداخت تسهیلات از دو محل منابع داخلی و وجوه اداره شده می باشد که در زمینه منابع داخلی که پرداخت از محل سپرده های مشتریان انجام می شود مدیریت بانک کشاورزی استان لرستان نه تنها از تمامی امکانات خود در سال ۱۴۰۰ استفاده نمود بلکه متحمل ۲۰ درصد استقراض از بانک مرکزی نیز گردید که حاکی از عملکرد ۱۲۰ درصدی این مدیریت می باشد. از سوی دیگر در زمینه اعتبارات تکلیفی که از مرکز تخصیص می یابد مانند تسهیلات مکانیزاسیون، ازدواج، صندوق توسعه ملی و … تمامی اعتبارات تخصیصی استان جذب و پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان لرستان تصریح کرد : خدمت رسانی به بخش کشاورزی و فعالان این بخش که دارای ظرفیت ویژه ای برای توسعه اقتصادی استان هستند فرصتی ارزشمند برای مدیران و کارکنان بانک کشاورزی است و به اطلاع عموم می رساند سرمایه گذارانی که تمایل به فعالیت در بخش کشاورزی استان با همکاری و مشارکت بانک کشاورزی در قالب طرح های تولیدی و اشتغال زایی دارند پس از تایید و معرفی توسط شورای توسعه برنامه ریزی استان می توانند از تسهیلات و خدمات این بانک بهره مند شوند.