پرونده ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره تاریخی خرم‌آباد به سازمان جهانی یونسکو ارسال می‌شود
پرونده ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره تاریخی خرم‌آباد به سازمان جهانی یونسکو ارسال می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: پرونده ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره تاریخی خرم‌آباد به عنوان سهمیه ایران در سال ۲۰۲۴، به سازمان جهانی یونسکو ارسال می‌شود.

به گزارش روشنا نیوز، عطا حسن‌ پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: پرونده قلعه فلک‌الافلاک برای ثبت جهانی شدن، سال ۲۰۲۴ به یونسکو ارسال می‌شود.

وی افزود: سازمان جهانی یونسکو برای سال ۲۰۲۴ یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار ایران اختصاص داده که این سهمیه به قلعه تاریخی فلک‌الافلاک و دره تاریخی خرم‌آباد اختصاص داده شده است.

حسن‌ پورتصریح کرد: با توجه به اهمیت ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره خرم‌‌آباد، “مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان” از سوی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی به عنوان مسوول ویژه پیگیری این موضوع انتخاب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان زمان ارسال پرونده ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره خرم‌‌آباد به یونسکو را ۶۰ روز اعلام کرده است.

حسن‌پور تاکید کرد: در مسیر ثبت این پرونده در یونسکو موانع مهمی وجود دارد و برای رفع آنها همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی استان، شهرداری خرم‌‌آباد و کارشناسان فنی ضروری است.

 

به اعتقاد کارشناسان ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک و دره خرم‌‌آباد که از آرزوهای دیرینه مردم لرستان است، می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه و رونق گردشگری در این استان داشته باشد.