پروژه فاز ۳ فیبرنوری خرم آباد به پلدختر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد
پروژه فاز ۳ فیبرنوری خرم آباد به پلدختر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد
مدیر مخابرات شهرستان پلدختر گفت: پروژه فاز ۳ فیبرنوری خرم آباد- دهلیج- پلدختر جهت رفع مشکل همیشگی قطعی کابل ارتباطی مخابرات شهرستان آغاز گردید و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش گفتار ما ۲۴، محمدعلی مرادی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار گفت: با عنایت به مشکلات روستای مورانی در زمینه آنتن دهی و اینترنت همراه، نصب سایت ۴G انجام و به بهره برداری رسید.
وی گفت: با وجود مشکلات عدیده ی ضلع شرقی شهر پلدختر در زمینه تلفن ثابت و اینترنت خانگی، کابل های فرسوده آن منطقه در شهریور و مهرماه ۱۴۰۰ جمع آوری و کابل فیبرنوری و تکنولوژی نوین کافونوری جایگزین آن و باعث رفع مشکلات و افزایش چندبرابری سرعت اینترنت خانگی گردید.
مدیر مخابرات شهرستان پلدختر گفت: پروژه برقراری ارتباط تلفن ثابت و اینترنت خانگی مسکن مهر پلدختر در آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز گردید و تاکنون بیش از نیمی از پروژه به بهره برداری رسیده و مابقی در دست اقدام می باشد.
مرادی تصریح کرد: همچنین در آذر ماه ۱۴۰۰ پروژه ارتباط تلفن ثابت و اینترنت شهرک صنعتی سراب حمام آغاز و بعد از یک ماه به اتمام و بهره برداری رسید.
وی گفت: پروژه فاز ۳ فیبرنوری خرم آباد- دهلیج- پلدختر جهت رفع مشکل همیشگی قطعی کابل ارتباطی مخابرات شهرستان آغاز گردید و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر مخابرات شهرستان پلدختر گفت: با عنایت به مشکلات و قطعی های مخابراتی شهر معمولان و روستاهای مسیر پلدختر طی جلسه ای پروژه فیبرنوری پلدختر-معمولان-ویسیان آغاز گردید و در دست اقدام می باشد.
وی تصریح کرد: با عنایت به گلایه های مردمی مبنی بر کندی سرعت اینترنت خانگی و همراه، پهنای باند اینترنت خانگی پلدختر دوبرابر و همراه کل شهرستان ۳ برابر افزایش یافت.
مرادی گفت: یک سایت ۴G جهت حل مشکلات منطقه کوی پاسداران پلدختر نصب و به بهره برداری رسید و همچنین مجوز نصب یک سایت ۴G جهت مشکلات منطقه کوی شهرداری اخذ گردید و در دست اقدام می باشد.
وی گفت: نصب یک سایت ۳G در روستای دعوت مالگه جهت استفاده آن روستا و روستاهای مجاور در دست اقدام است و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر مخابرات شهرستان پلدختر گفت: تجهیزات سایت قلعه نصیر جهت استفاده از اینترنت پرسرعت همراه، از ۳G به ۴G ارتقا یافت.
وی گفت: کابل ارتباطی روستاهای واشیان و چم گز جمع آوری و فیبرنوری بصورت زمینی جایگزین آن گردید که باعث رفع مشکلات و قطعی های این دو روستا شد.
مرادی گفت: رفع مشکلات آنتن دهی و اینترنت همراه ۱۵ روستا از توابع شهر پلدختر و معمولان و سراب حمام در برنامه سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت.