نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد:

پلدختر با دارا بودن پل‌های تاریخی به لحاظ میراث فرهنگی و گردشگری در سطح کشوری حائز اهمیت است

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: پلدختر با دارا بودن پل‌های تاریخی به لحاظ میراث فرهنگی و گردشگری در سطح کشوری حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، آیت الله احمد مبلغی امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری پلدختر اظهار داشت: پلدختر از دیرباز محل و معبر آب‌های سطحی و محل عبور جاده و مسیر کشوری است و از این منظر حائز اهمیت زیادی است.
وی افزود: پلدختر با دارا بودن پل‌های تاریخی به لحاظ میراث فرهنگی و گردشگری در سطح کشوری حائز اهمیت است.
نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در شهرستان پلدختر نیازمند توجه و تمرکز بیشتری از سوی مسئولان است.
آیت الله مبلغی با بیان اینکه مردم پل‌دختر از نظر ولایی بودن دارای اصالت تاریخی هستند، گفت: ولایتمداری مردم دیار هویزه ثانی ریشه تاریخی دارد و حضور آن‌ها در صحنه‌های مختلف عشق و ارادت به نظام و مقام معظم رهبری در آن را به اثبات می‌رساند.
وی افزود: از دیگر نشانه‌های اصالت مردم پلدختر و اینکه از قدیم محل عبور و محور کشوری بوده، وجود بقعه علامه جزایری در این منطقه است.
نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: مردم پل‌دختر دارای ارزش‌های اخلاقی و ابعاد مختلف ارزش‌های اجتماعی هستند و انسان‌های برجسته‌ای در سطوح مختلف از آن‌ها بر آمده است.
آیت الله مبلغی افزود: استان لرستان دارای منابع فراوان آبی است که به دلیل عدم استفاده از راهکار‌های مهار، مردم از آن بهره اصولی نبرده و از مزایای آن برخوردار نیستند.
وی گفت: از این رو مهار این آب‌ها هم اکنون در اولویت و در دستور کار مسئولان قرار گرفته که به اقدام کارشناسی و اصولی نیاز دارد.