استاندار لرستان خبر داد:

پل بلیلوند خرم‌آباد در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد

استاندار لرستان گفت: پروژه پل «بلیلوند» خرم‌آباد در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

به گزارش گفتار ما ۲۴، فرهاد زیویار امروز جمعه در بازدید از پل «بلیلوند»، اظهار داشت: پل «بلیوند» واقع در حاشیه شهر خرم آباد از جمله پروژه‌هایی است که به عنوان مطالبه مردم منطقه، عملیات ساخت آن چند سال به طول انجامید.

وی، افزود: با توجه به موقعیت پل و اهمیت آن در تسهیل تردد مردم روستاهای منطقه، طی یک سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده عملیات ساخت آن با سرعت بیشتری پیگیری شد.

استاندار لرستان، ادامه داد: این پروژه علیرغم آن که در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لحاظ نشده بود، با در نظر گرفتن اهمیت آن برای مردم منطقه، اقدامات لازم در جهت تأمین اعتبار و تسریع در مراحل ساخت پروژه در دستور کار قرار گرفت.

زیویار، تصریح کرد: پروژه پل «بلیلوند» از سال ۹۷ آغاز شده بود و تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در یک سال اخیر با اعتباری که به پروژه تزریق شد پیشرفت فیزیکی آن رشد قابل توجهی داشته و به حدود ۹۰ درصد رسیده است.

وی، اظهار کرد: با توجه به سرعت مناسب احداث پروژه و تخصیص اعتبار آن، انتظار می‌رود در صورتی که مشکلی به وجود نیاید در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه راهبردی در شهر خرم آباد باشیم.

استاندار لرستان، با ابراز رضایت از عملیات اجرایی این پروژه، افزود: پروژه پل «بلیلوند» در صورت بهره برداری نقش مؤثری در تسهیل تردد میان روستاهای منطقه و همچنین ایجاد ارتباط با مناطق مهم گردشگری واقع در روستاهای حوزه جاده کمربندی ایفا خواهد کرد.