کسب مقام اول غربالگری بینایی لرستان توسط بهزیستی پلدختر در سال ۱۴۰۱
کسب مقام اول غربالگری بینایی لرستان توسط بهزیستی پلدختر در سال ۱۴۰۱
رئیس اداره بهزیستی پلدختر گفت: به ۱۵ نفر از مددجویان شهرستان پلدختر مبلغ ۱۸۸ میلیون تومان کمک هزینه ودیعه مسکن ویژه معلولین مستاجر پلدختر پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری  گفتار ما، عبدالرضا پاپی الوار در نشست سه شنبه های خبری پلدختر اظهار کرد: ۲۷۲پرونده پشت نوبتی که طی سالهای گذشته برای تحت پوشش قرار گرفتن بهزیستی پشت نوبت بودند در پایان سال گذشته تحت پوشش بهزیستی پلدختر درآمده اند و الان پرونده ای در این زمینه پشت نوبت نداریم.
وی افزود: به۲۵۷معلول شدید تحت پوشش بهزیستی پلدختر ماهیانه به مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حق پرستاری پرداخت می شود.
رئیس اداره بهزیستی پلدختر با بیان اینکه ماهیانه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مستمری به مددجویان بهزیستی پلدختر پرداخت می شود، گفت: کل پرونده های تحت پوششی بهزیستی پلدختر ۳ هزار و ۱۹ پرونده است که در قالب ۶ هزار و ۴۸۷ نفر از بهزیستی مستمری دریافت می کنند.
وی اظهار کرد: همچنین ۴۳۳ پروند پشت نوبتی برای حق پرستاری معلولین هستند . وی با اشاره به اشتغالزایی بهزیستی پلدختر برای مددجویان تحت پوشش خود ، تصریح کرد: ۱۹۱ نفر در حوزه بهزیستی پلدختر از محل تسهیلات تبصره ۱۶ در سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۱۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده اند.
پاپی الوار افزود: همچنین از محل تسهیلات تبصره ۱۸ بنیاد برکت و صندوق کارآفرینی نیز به تعداد ۵۷ نفر تسهیلات ارزان قیمت ۷۰ میلیون تومانی مبلغ ۳ میلیارد و ۹۹۰ تومان تسهیلات پرداخت شده است .
وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه بهزیستی پلدختر برای ساختمان فرسوده سابق این اداره گفت: ساختمان سابق بهزیستی پلدختر در منطقه کوی پاسداران فاقد ایمنی بوده و نشست پیدا کرد و بهزیستی به ناچار دو سال بعد از بهره برداری از این ساختمان ، آن را ترک کرد.
وی با بیان اینکه ناحیه مقاومت بسیج پلدختر به دنبال تملک بخشی از این زمین برای ساخت کلینیک تخصصی درمانی است ، گفت: متولی ساخت ساختمان سابق بهزیستی اداره راه و شهرسازی بوده و سند نیز بنام مسکن شهرسازی است که برای تهاتهر و واگذاری و فروش با مشکل مالکیت مواجه هستیم و به محض رفع مشکل سند مالکیت در این زمینه اقدام خواهیم کرد.
رئیس اداره بهزیستی پلدختر ادامه داد: ۴۴ کودک کار در شهرستان پلدختر شناسایی شده است که از این تعداد ۲۴ کودک کار تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته و از مستمری ماهیانه این دستگاه استفاده می کنند.
وی افزود: متولی جمع آوری کودک های خیابانی شهرداری و نیروی انتظامی است و بهزیستی نیز در زمینه نگهداری وظیفه دراد که در این خصوص ما کوتاهی نکرده ایم.
پاپی الوار با بیان اینکه کلاس های متعددی باری پیشگیری از کودک آزاری توسط بهزیستی پلدختر برگزار شده است، گفت: کلاس های پیشگیری متعددی در این خصوص و همچنین آسیب های اجتماعی در مدارس شهرستان برگزار کرده ایم و تلفن گویای ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی نیز آمادگی دارد موارد گزارش شده در خصوص آسیب های اجتماهی نظیر زنان طلاق، کودک آزاری؛ خشونت خانگی ، همسر آزاری و .. را دریافت کرده و در این زمینه پیگیری کند.

وی با اشاره به فعالیت های انجام گرفته دفتر اعتیاد بهزیستی پلدختر نیز گفت : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی یک ساله به مبلغ ۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان در بخش خدماتی و دامداری ، پرداخت یاری برگ درمان اعتیاد به خانواده معتادین در کمپ ها شامل ۱۴۰ میلیون تومان به ۲۷ نفر ، ۱۹ مورد بازدید از کمپ ها توسط رئیس و کارشناس بهزیستی به همراه گشت مشترک ، پذیرش ۳۰۳ نفر در کمپ های ترک اعتیاد و ترخیص ۲۳۹ نفر ، ۳۰۰ جلسه مستمر بهبودی در کمپ ها توسط مددکاران ، ۴۰ جلسه مهارت های زندگی در کمپ ها و.. از عمده ترین فعالیت ها در این زمینه بوده است .
وی بیان کرد: ۳میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک هزینه ساخت مسکن به ۵۸ نفر از معلولین شهرستان از سوی بهزیستی پلدختر در سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است .

رئیس اداره بهزیستی پلدختر گفت : به ۱۵ نفر از مددجویان شهرستان پلدختر مبلغ ۱۸۸ میلیون تومان کمک هزینه ودیعه مسکن ویژه معلولین مستاجر پلدختر پرداخت شده است.
وی افزود: همچنین کمک هزینه ازدواج به تعداد ۱۶۲ نفر از مددجویان تحت پوشش مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است .